Подорож Богуславом (фото+)

today 27.11.2021 query_builder 21:15 remove_red_eye 463 bookmarks Новини

Вихідні. Завтра неділя і більш-менш комфортна як для листопада погода. Тож можна відправитися у подорож рідним Богуславом - легендарним містом з багатою історією, яке було засновано у 1032 році князем Ярославом Мудрим. Сьогодні воно є зразком як старовинної архітектури, так і мальовничої місцевості, повідомляє управління туризму Київської ОДА.

І перша наша зупинка - музей історії Богуславщини.

Багато звичайних краєзнавчих експозицій значно поступаються зібранню музею Богуславщини, яке налічує близько 6000 експонатів від епохи неоліту до наших днів. Тут ви зможете в буквальному сенсі доторкнутися до історії тих часів.

Найстарішою спорудою міста, яка дожила до наших днів, вважається Кам'яниця. Будівля була зведена в 1726 році для потреб єврейської громади Богуслава, саме в Кам'яниці розміщувалася єврейська початкова школа – хедер. Потім тут був клуб для глухонімих, в'язниця гестапо, музей комсомольської слави. Зараз в Кам'яниці знаходиться Музей народних промислів.

Далі наш шлях до музею-садиби Івана Сошенка. Він створений у батьківській хаті, де митець народився та провів дитячі і юнацькі роки. Експозиція розміщена в трьох кімнатах. У першій - експонуються матеріали, що розповідають про дитячі та юнацькі роки, експозиція наступної кімнати висвітлює навчання художника в Академії мистецтв (1832-1838 рр.), а у третій кімнаті розповідається про зустріч Сошенка з Тарасом Шевченком та роботу художника вчителем малювання.

Неподалік знаходиться Свято-Троїцька церква, яка була споруджена в XIX столітті на місці старого храму. Гроші на будівництво виділила графиня Олександра Браницька. Храм виконаний в стилі пізнього класицизму і є пам'ятником архітектури національного значення. У храмі зберігаються три унікальні ікони – Пресвятої Богородиці «Достойно єсть Мілующая», святого великомученика і цілителя Пантелеймона та Казанської Божої Матері, що самовідновилася.

І, звісно ж, варто завітати до музею-садиби Марка Вовчка.

Це єдиний в Україні музей письменниці. Його створено у хаті Марії Олександрівни Вілінської (це справжнє ім’я письменниці Марко Вовчок). Тут вона мешкала з 1885 по 1886 рік. У п'ятьох кімнатах музею представлені родинні фото, зібрання документів, листи, чернетки, одяг, картини, речі домашнього вжитку, книги та багато іншого.

Фото - управління туризму Київської ОДА

92 запитів за 0,167