Погляд на світ із висоти “Білої Вежі”

today 16.11.2019 query_builder 19:17 remove_red_eye 253 bookmarks Новини

Цей хардроковий український гурт, кожний виступ якого органічно поєднує шалену енергетику, щиру та глибоку романтику, поправу вважається одним із найяскравіших учасників шостого сезону національного співочого шоу "Х-Фактор".

Утім, здається, що цей титул та успіх серед досить широкого кола шанувальників як в Україні, так і за її кордонами хлопці сприймають цілком спокійно і навіть трохи буденно. Складається враження, що самі вони виходять на сцену заради чогось більшого і набагато важливішого, ніж слава та популярність…

В цьому зміг особисто пересвідчитися під час святкування Дня села Тарасівки, де, власне, і відбулося моє знайомство з учасниками гурту.

- За час існування "Білої Вежі" наш склад практично залишається незмінним, розповідає вокаліст гурту Максим Іващенко. - Точніше, якісь "утруски-усушки" на самому початку створення нашого гурту, звісно ж, були… Та з того часу нас завжди п'ятеро: я - вокаліст Максим Іващенко, басист Євген Скоценко, гітарист Андрій Томашенко, гітарист Ярослав Гравицький та барабанщик Федір Ходаков.

- Суто чоловічий гурт та ваші пісні мають надзвичайно ліричні тексти… Хто, а головне - як створює їх для "Білої Вежі"?

- Узагалі ми й самі не тільки грати вміємо (авт.: посміхається). Власне тексти створюються по-різному. Або ми підбираємо мелодію на щойно написаний вірш, або я "намугикую" якусь мелодію, а наш "спеціально навчений товариш", вловивши в ній щось цікаве і перспективне, знаходить потрібні слова. Та незмінним завжди залишається лише одне: автором текстів є наш бас-гітарист Євген Скоценко.

- Сцена "Х-Фактора" з її багатомільйонною аудиторією і День села в одному із численних населених пунктів нашої України… В чому особисто Ви вбачаєте важливість виступів як на великих, так і на малих сценах?

- Особисто я переконаний, що немає жодної різниці, перед якою кількістю людей і на сцені якого рівня ти виступаєш. Тому що на сцені постійно потрібно викладатися по повній! Пригадую, як одного разу у Харкові на нашому концерті було аж… 10 осіб. Але той двогодинний концерт ми не лише не скоротили, а й відпрацювали так, що і футболки були мокрі, і руки-ноги від утоми тремтіли. Головне, що глядачі були задоволені! Відтак неважливих сцен не буває. Просто перші дають славу, відомість, тим самим розширюючи обрії можливостей для нових проєктів, а другі - розуміння того, чим живе твоя аудиторія - тобто, народ твоєї країни - що її хвилює, що для неї є близьким, зрозумілим, потрібним.

- Нові проєкти, кажете… Може, відкриєте свої найближчі плани?

- Зараз ми працюємо над своїм четвертим альбомом. Який цього разу буде в акустичному варіанті…

- О, враховуючи, що попередні ваші альбоми - рокові, це щось зовсім новеньке!

- Не зовсім. Вперше зі своєю експериментальною акустичною програмою ми вийшли на сцену 8 жовтня 2014 року. Тоді глядачі були задоволені. Відтак зараз ми хочемо продовжити цей експеримент на рівні альбому: навіть від рокових гітар думаємо відмовитися. І вже потім із цим альбомом плануємо величезний тур як мінімум Україною. Як максимум - кудись туди, де в нас вже є велика українська аудиторія: до Канади, США, зрештою - Білорусі…

- Зайвий раз переконався, що ваші концерти мають якусь особливу надзвичайно потужну позитивну енергетику… Мабуть, маєте свій особистий рецепт щастя?

- Не так щоб рецепт і, може, не зовсім щастя, але щось таки маємо - знову посміхається Максим. - Розумієте, навколо нас - безліч можливостей і сила-силенна цікавої та потрібної роботи. Руки-ноги є, голова на плечах хитро-мудро варить - працюй! Головне знати, де на все це брати сили й настрій. Відтак встав зранку, посміхнувся собі, сказав, що все буде нормально - і вперед! Тож ніякого секрету, виявляється, немає, і все просто, як в одній із наших пісень: "Посміхайтесь - і світ навколо стане трохи веселішим!"

Радислав Кокодзей

Наша довідка

"Біла Вежа" - київський рок-гурт, який був створений у 2002 році. В арсеналі команди - три повноформатних альбоми, чудові музичні кліпи, участь у 6 сезоні співочого шоу "Х-Фактор" (де вони увійшли у ТОП-5 найкращих виконавців). Гурт постійно виступає на різних фестивалях та їздить по країні з концертами. Музика «Білої Вежі» вдало увійшла в плей-листи як радіостанцій, так і багатьох меломанів.

Студійні альбоми: "Те, чого вже немає" ( 2008), "Біла Вежа" (2013), "Бути вільним" (2015).

Сингли: "Поле троянд", "Як тебе знайти", "Бути вільним", "Давай", "Ти дивовижна", "Янгол".

92 запитів за 0,215