Посадовці лісових підприємств виявилися “чорними” лісорубами

today 22.08.2021 query_builder 15:43 remove_red_eye 882 bookmarks Новини

Державне бюро розслідувань викрило незаконні рубки на Київщині. Державі завдано збитків на майже 15 млн гривень. Як повідомляють правоохоронці, рубки здійснювалися також посадовцями державних лісових підприємств у складі добре організованої злочинної групи. Про це пише agronews.ua.

У першому випадку незаконні рубки здійснювалися на території Шпилівського (назва від с. Шпилі Іванківської ТГ) агролісництва. Слідчі ДБР завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо семи посадовців лісничих підприємств і лісового управління за фактами незаконної вирубки лісу та направили обвинувальний акт до суду.

Протягом трьох останніх років службові особи держпідприємства «Київоблагроліс» незаконно вирубали ліс на території Шпилівського агролісництва на загальну суму 13 млн гривень. У деяких випадках службовці «Київлісозахисту» сприяли їм у цьому.

Через службову недбалість деяких працівників Київського обласного та по місту Києву лісового управління ці незаконні порубки не були припинені.

Працівники ДБР спільно із Держекоінспекцією та Нацполіцією не лише викрили злочинну групу з вирубки лісу, а й запобігли незаконній вирубці на загальній площі 1,1 га, що спричинила б збитки державі на суму 1,5 млн гривень.

Посадовцям - "чорним" лісорубам "світить" позбавлення волі на строк до п’яти років.

В іншому випадку слідчі Бюро викрили працівників лісництва та цивільну особу, які незаконно вирубували ліс на території агролісництва одного з Держпідприємств Тетіївського району Київської області. Зловмисників затримали під час порубки лісу.

За попередньою інформацією, загальна сума завданих збитків у цьому випадку становить понад 1,5 млн гривень.

Фото - ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ

92 запитів за 0,242