Позбутися алергії складніше, ніж шкідливих рослин

today 14.05.2021 query_builder 10:33 remove_red_eye 206 bookmarks Здоров'я, Новини

Усі ми чули про шкідливість амброзії, яка є небезпечним алергеном, бо її пилок провокує у людей амброзійний поліноз або сінну пропасницю. Пилок, потрапляючи в органи дихання людини, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла та призводить до приступів бронхіальної астми.

Амброзія - це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий. Стебло і листя опушені.

Розвинені рослини можуть давати по 30-40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті від 5 до 40 років. Амброзія надмірно висушує і виснажує ґрунти, в місцях поширення успішно витісняє культурні рослини.

Вже досить давно на цю рослину наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, на жаль, боротьба ця малоефективна, бо небезпечний бур'ян завойовує все нові й нові території.

Десятирічний досвід боротьби з амброзією на присадибних ділянках засвідчує - там, де вчасно і дуже ретельно вирвали амброзію з корінням, у майбутньому з'являються лише поодинокі рослини, які неважко знищити. Одразу варто наголосити, що скошувати її безрезультативно.Тому важливо якомога раніше розпочати боротьбу з цим небезпечним шкідником.

Складніше боротися із "зеленим розбійником", якщо у вас не кілька соток, а кілька гектарів землі. Тут не обійтися без гербіцидів.

При цьому слід знати, що амброзія чутлива до гербіцидів на початку розвитку - до утворення 2-5 листків, а в подальшому її стійкість значно зростає.

Але зверніть увагу, застосовувати можна лише гербіциди, занесені в перелік дозволених до використання в Україні. Тому краще звертатися за допомогою до фахівців.

У передмісті Києва послугу зі знищення амброзії полинолистої надає комунальне підприємство "Профдезінфекція", розташоване за адресою: м. Боярка, вул. Вокзальна, 2 (телефон для довідок 04598-3-53-61).

Пам'ятайте, знищивши якомога більше рослин до цвітіння, ви не допустите утворення пилку, насіння, а відтак шкідник не зможе завоювати нові території.

До речі, власники та орендарі земельних ділянок несуть особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства. Посадові особи і громадяни, які порушують комплекс карантинних заходів, притягуються до відповідальності, згідно із ст. 105 КУпАП "Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів". На них накладається штраф у розмірі від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів на громадян, а на посадових осіб - від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів.

Також стаття 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту" зобов'язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й усіх мешканців.

92 запитів за 0,234