Працівники самостійно обиратимуть банк для отримання зарплати

today 30.04.2020 query_builder 13:58 remove_red_eye 101 bookmarks Новини

Вільний вибір працівниками банку, на рахунки якого вони отримуватимуть зарплату, стане можливим завдяки переходу на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку. Національний банк України дозволив працевлаштованим українцям обирати банк, на рахунки якого вони хочуть отримувати зарплату. Про це повідомляє glavcom з посиланням на сторінку Нацбанку у Facebook.

Постанова набуде чинності 1 січня 2021 року, до того часу і роботодавці, і працівники мають підготуватися та адаптуватися до нових правил.

«Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати», — пояснюють у Нацбанку.

Вільний вибір працівниками банку, на рахунки якого вони отримуватимуть зарплату, стане можливим завдяки переходу на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку (IBAN).

«Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг», — повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Холод.

92 запитів за 0,254