Представники польського агросектору б’ють на сполох (без трудових мігрантів з України)

today 11.05.2020 query_builder 10:08 remove_red_eye 73 bookmarks Новини

Агросектор Польщі залежний від трудових мігрантів з України, особливо – у сезон збирання фруктів та овочів. Без них буде дуже складно зібрати врожай. Про це розповів глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, повідомляє AgroPolit.com з посиланням на «Укрінформ».

«Польща є величезним виробником продуктів харчування, одним з найбільших у Європі. Скажімо, ми найбільше в ЄС вирощуємо печериць тощо. Тож, якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати», – переконаний Гайовнічек.

Нині у Польщі потреба у сезонних працівниках з України, й мова йде про десятки тисяч людей.

Анджей Гайовнічек наголосив, що якщо українці не зможуть приїхати до Польщі на початок сезону збору полуниці, то це вже може призвести до протестів польських аграріїв.

До речі, у сусідній державі перебуває до мільйона українців. За час карантину повернулися понад 180 тисяч співвітчизників. Уряд Польщі автоматично продовжив українцям термін дії віз і права перебування за безвізовим режимом на період стану епідемії COVID-19 і 30 днів після нього.

92 запитів за 0,248