Прем’єр-міністр Д. Шмигаль анонсував кредити для бізнесу під 0%

today 16.04.2020 query_builder 08:37 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

Уряд ухвалив рішення щодо надання "кредитних канікул" для малого та мікробізнесу, що передбачають надання кредитів під 0%, з терміном погашення тіла кредиту через рік, але за умови збереження не менше 80% робочих місць.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, інформує Економічна правда.

"Мінекономіки та Мінфін запропонували ряд програм по кредитній підтримці малого та -мікро бізнесу, які будуть полягати у видачі нових кредитів і рефінансуванню діючих кредитів з нульовою ставкою та погашенням тіла кредиту через рік, фактично - це так звані кредитні канікули", - розповів Д. Шмигаль.

Інструментом втілення ініціативи стане програма "Доступні кредити 5-7-9%".

"Сьогодні ці відсотки не актуальні, оскільки практично ми будемо пропонувати нульову ставку кредитування по рефінансованим кредитам, які вже є. А також видавати нові кредити, як для поповнення оборотних коштів, так і на інвестиційні цілі.

Основна умова - збереження не менше 80% робочих місць в малому та мікробізнесі", - наголосив Д. Шмигаль.

"Суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес зможе щодо своїх існуючих кредитів (по програмі 5-7-9% - ЕП) звернутися в банк і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%", - прокоментував зміни міністр економіки Петрашко.

Він пояснив на прикладі, що якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то звернувшись в банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0%.

"Ми вважаємо, це буде суттєва допомога підприємствам, які зараз найбільше потребують допомоги. Ця програма буде стосуватися ММП, і єдиною умовою є збереження робочих місць", - наголосив міністр.

Відповідно до рішення уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

• придбання нежитлової нерухомості;

• придбання об’єктів права інтелектуальної власності;

• фінансування оборотного капіталу;

• інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування існуючих заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є:

• збереження не менше 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня цього року;

• розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;

• відсутність станом на 1 березня 2020 року недіючих кредитів (NPL).

Фото з інтернет-ресурсу "Економічна правда"

92 запитів за 0,234