Президент підписав закон про покарання за кнопкодавство

today 14.01.2020 query_builder 09:29 remove_red_eye 132 bookmarks Новини

Як всі ми пам’ятаємо, ще 19 грудня минулого року народні депутати запровадили кримінальну відповідальність за кнопкодавство. А 13 січня президент В. Зеленський підписав закон щодо відповідальності народних депутатів за неособисте голосування. Про це УНН повідомили в пресслужбі Офісу президента.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України" № 404", - йдеться у повідомленні.

Закон має забезпечити належне виконання нардепами їхніх повноважень у частині обов'язку персонального голосування.

Документом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Закону України "Про статус народного депутата України" і до Регламенту Верховної Ради України щодо забезпечення особистого голосування народними обранцями на пленарних засіданнях ВРУ.

Запроваджується кримінальна відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

92 запитів за 0,240