Президент підписав закон про зменшення трудових штрафів

today 01.02.2020 query_builder 11:21 remove_red_eye 71 bookmarks Новини

Володимир Зеленський підписав закон, згідно якого вносяться зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю та зменшується частина трудових штрафів, повідомляє "Інтерактивна бухгалтерія".

Зокрема, законом закріплюється новий механізм застосування штрафних санкцій, якщо роботодавець порушив діюче законодавство вперше, то йому загрожує лише письмове попередження.

Закон також передбачає, що:

- до юридичних осіб та фізичною особою-підприємцем, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку І-ІІІ груп застосовуватимуть попередження у разі виявлення вперше порушення, пов`язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- у разі сплати юридичною особою або ФОП, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф для роботодавців (не єдинників) зменшать із 30 до 10 мінімальних зарплат.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці загрожує роботодавцям штрафом у розмірі дві мінімальні зарплати замість нинішніх десяти мінімальних заплат.

До речі, цей законодавчий акт підписано 31 січня, саме тоді, коли завершують спільні рейди податківці та інспектори праці з виявлення неоформлених працівників. В свою чергу роботодавці після такого візиту матимуть змогу добровільно оформити всіх працівників відповідно до чинного законодавства. Адже саме новий Закон передбачає такий захід як попередження, що раніше не визначала ст. 265 КЗпП.

Водночас із 31.12.2019 р. діє оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Приміром, відмову роботодавця надати необхідні документи Держпраці розцінить як перешкоду перевірці.

92 запитів за 0,255