Президент підписав закон щодо кредитів під 5-9%

today 23.01.2020 query_builder 09:49 remove_red_eye 146 bookmarks Новини

14 січня Верховна Рада проголосувала у другому читанні та в цілому за закон про зміни до державного бюджету на 2020 рік, якими створюється Фонд розвитку підприємництва.

А вчора, 21 січня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету-2020, які передбачають виділення 2 млрд грн для запуску програми кредитів під 5, 7 та 9 відсотків для підтримки мікро- та малого бізнесу.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на пресслужбу президента.

"Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу та створити тисячі робочих місць вже у 2020 році.

Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у гривні. Відсоток залежить від розміру й типу бізнесу", - йдеться у повідомленні.

Також підтримка підприємцям надаватиметься у вигляді часткових гарантій за кредитами, якщо у малого та середнього бізнесу бракує застави.

Підтримка підприємців здійснюватиметься за двома напрямками:

• перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

• 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;

• 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;

• 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

• другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

92 запитів за 0,293