Президент пропонує два роки не перевіряти фізичних осіб-підприємців

today 16.10.2019 query_builder 09:55 remove_red_eye 136 bookmarks Новини

Володимир Зеленський хоче ввести дворічний мораторій на перевірки фізичних осіб-підприємців. Однак ФОПів деяких категорій, наприклад, ювелірів, перевірятимуть і надалі.

Так президент відреагував на протести підприємців проти обов'язкового введення касових апаратів, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт президента.

"Глава держави доручив ввести мораторій на перевірки ФОП на два роки - для всіх категорій, крім "ризикових", на зразок ювелірного бізнесу. ... Президент також виступив за те, щоб упродовж першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена", - йдеться у повідомленні.

Як вважає заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів, протести викликані в основному навмисними маніпуляціями та поганою поінформованістю фізосіб-підприємців.

Адже електронні чеки для ФОП вводяться лише з 2021 року. "Тому ті, хто лякають малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють", - зазначила Ю. Ковалів.

До речі, фізичним особам-підприємцям не потрібно буде купувати недешеві касові апарати, слід лише встановити на телефон безкоштовний додаток. Його ДФС повинна з 1 січня 2020 року надати для тестування всім охочим.

"ФОПам фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу", - підкреслила заступник голови Офісу президента.

92 запитів за 0,262