Президент вважає, що тарифи на тепло можна зменшити вдвічі

today 03.12.2019 query_builder 10:14 remove_red_eye 148 bookmarks Новини

Президент України В. Зеленський повідомив, що знайдено рішення, яке дозволить знизити тарифи на теплопостачання майже вдвічі наступної зими.

Про це йдеться у відео в YouTube, яке опубліковано Офісом президента.

«Уряд ухвалив програму "Гарантована ціна на газ". Ціна ще зменшилася на 7%. Працюємо над тим, щоби зниження було ще більшим. Потім у нас була зустріч з урядом на Банковій з приводу тарифів. Ми працюємо, щоб цієї зими було зниження, були зменшені платіжки з опалення.

Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти», - розповів глава держави.

Нагадаємо, що 30 листопада Офіс президента оприлюднив відео, на якому Володимир Зеленський обговорює з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, главою ОПУ Андрієм Богданом та кількома іншими чиновниками питання можливого зниження тарифу на опалення уже в грудні. Зеленський наполягав, щоб у платіжках за грудень люди вже побачили знижені тарифи, зазначає «Українська правда».

На нараді президенту пояснили, що НАК "Нафтогаз" знизив ціну на газ порівняно з минулим роком, тому для споживачів, які обігрівають оселі газом, ціна у платіжці знизиться.

Але українці, які отримують послугу з централізованого опалення, зниження тарифу не побачать, бо двома законами закріплено, що не можна змінювати тарифи на опалення до травня 2020 року.

До речі, Кабмін ініціював затвердження з 1 січня 2020 року страхової ціни на газ для населення в розмірі близько 7 тис грн за тис куб м з ПДВ без транспортування. Зараз ціна становить 5878 грн за тис куб м.

В уряді запевняють, що з урахуванням усіх витрат ціна буде на 7% нижча, ніж у першому кварталі цього року (8550 грн).

92 запитів за 0,251