Про якість освіти та харчування у школах Вишневої громади – Віктор Костина

today 18.02.2021 query_builder 09:47 remove_red_eye 313 bookmarks Новини

У новинах повідомили, що за реформою шкільної освіти в найближчі роки старші класи залишать тільки в ліцеях, а решта закладів зможе давати освіту тільки до 9 класу. Звісно, Батьки хвилюються, але все не так страшно, як здається на перший погляд.

«Функціонування загальноосвітніх закладів здійснюється у відповідності до нового закону «Про повну загальну середню освіту». Структурно заклади середньої освіти мають бути поділені на три групи – початкові школи (1-4 класи), гімназії (5-9 класи), ліцеї (10-11 або 10-12 класи). Але я хотів би заспокоїти батьківську громадськість, панікувати не варто. По-перше, за законом, перспективи розвитку закладів освіти будуть вирішуватися органом місцевого самоврядування. Ми врахуємо побажання наших громадян. По-друге, ми маємо час для підготовки, реалізація нововведень планується з 2024 року. Гадаю, що якість знань зіграє свою роль, коли буде вирішуватися питання подальшого статусу шкіл. Частина закладів вже отримала статус ліцею, зокрема ЗОШ №3 та ЗОШ №4, і вони найближче до вирішення завдань профільної школи.», - наголосив голова депутатської комісії Вишневої міської ради з питань освіти Віктор Костина.

Він також зазначив, що шкільна система Вишневої громади – одна з найпотужніших на теренах колишнього Києво-Святошинського району. За результатами ЗНО, всі п’ять шкіл Вишневого та Крюківщини входять в сто кращих по Київській області, а три з них – в тридцятку кращих. Якщо рахувати, що в області більше ніж п’ять сотень середніх шкіл, це дуже непогано.

До речі, кожна школа Вишневої громади має свою родзинку. Вишнівська ЗОШ №2 завжди славилася високим рівнем викладання української мови та літератури, ЗОШ №1 - біології та хімії. Визначитися із спеціалізацією буде кожна школа, яка планує стати ліцеєм.

«Наша депутатська комісія, враховуючи думку керівників шкіл, ініціювала розробку Програми перспективного розвитку загальноосвітніх закладів громади на 2021- 2024 рр., яка і буде передбачати всі підготовчі заходи по вказаній реформі. Запрошуємо до спільної роботи педагогічні колективи, батьківську громадськість. Разом ми створимо умови для розвитку кожного нашого закладу», - розповів Костина.

І наостанок щодо харчування дітей в школах Вишневої громади. За законом, безкоштовні обіди в школах мають бути для пільгових категорій школярів. Міський голова Ілля Діков поставив вимогу, щоби обов’язково годували також всіх першокласників. Наступне питання, яке потрібно вирішити найближчим часом по всім школам громади – якість харчування.

Наступний крок – забезпечити можливість платного харчування для всіх школярів. Ось базова програма дій в цій сфері. У навчальних закладах Вишневої громади вартість обіду становитиме у середньому 25 грн.

Оплата проводитиметься безготівково, за допомогою карти «Юніор», що допоможе уникнути корупційної складової.

За інформацією офіційного сайту Вишневої міської ради

Фото - Вишнева міська рада

92 запитів за 0,227