Прокуратура вимагає привести до належного стану будинок Штамма у Бучі

today 14.08.2021 query_builder 10:26 remove_red_eye 230 bookmarks Новини

Бучанська окружна прокуратура звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовами, в яких просить зобов’язати Київську міську раду укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок Штамма, та привести його до належного стану, а також здійснити реєстрацію права власності на цей об’єкт.

Наказом управління культури Київської обласної державної адміністрації, ще у липні 2019 року будинок Штамма занесено до переліку об’єктів культурної спадщини Київської області. Колишня садиба інженера Штамма Вернера, який у свій час керував будівництвом Києво-Ковельської залізниці, розташована у м. Буча. Це двоповерховий будинок в неороманському стилі, прикрашений складним цегляним декором. Завдяки своєрідній архітектурі, садиба Штамма має значну історичну і культурну цінність, йдеться у повідомленні Київської обласної прокуратури.

Прокуратурою встановлено, що на сьогодні архітектурна пам’ятка знаходиться у занедбаному стані під загрозою остаточного руйнування та знищення і не використовується за функціональним призначенням, а балансоутримувачем не вживаються заходи для відновлення об’єкта. Крім того, на нього не зареєстровано право комунальної власності територіальної громади м. Києва.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду. Зараз відкрито провадження у справах.

Нагадаємо, садиба побудована на початку ХХ століття. В одному з будинків, розташованому у межах маєтку, Штамм організував школу для бідних сільських дітей, після подій 1917 року садибу займав будинок дитини, а після там був дитячий санаторій, де проходили реабілітацію діти з психоневрологічними захворюваннями.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,225