Прокуратурою на Київщині виявлено численні порушення законодавства в установах виконання покарань

today 01.09.2021 query_builder 08:33 remove_red_eye 479 bookmarks Новини

Органами прокуратури Київської області за результатами проведених комплексних перевірок, до яких залучено фахівців органів державного контролю, у виправних колоніях виявлено численні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства.

Виявленні порушення стосуються матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, законності застосування до них заходів стягнень, повноти проведення соціально-виховної роботи з метою їх виправлення та ресоціалізації, забезпечення належних режимних вимог та нагляду. Зокрема, медичне обладнання застаріло та потребує оновлення, не укомплектовано штат лікарів у медичних закладах державної кримінально-виконавчої служби області, інформує Київська обласна прокуратура.

Зокрема, Обухівською окружною прокуратурою з цих питань вже внесені вказівки начальникам державної установи «Кагарлицька виправна колонія (№ 115)» та філії державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в м. Києві та Київській області з вимогою усунути виявлені порушення.

Також Білоцерківською окружною прокуратурою у ході перевірки в ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 35)» установлено факт здійснення скиду з виробничих дільниць підприємства в централізовану систему каналізації неочищених стічних вод із вмістом різних хімічних речовин, що спричинило забруднення значних територій. Окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України).

Київською обласною прокуратурою під час проведення перевірок в державних установах «Бориспільська виправна колонія (№119)» та «Кагарлицька виправна колонія (№115)» виявлені грубі порушення кримінально-виконавчого законодавства під час застосування до засуджених заходів стягнень за порушення правил внутрішнього розпорядку. За втручання облпрокуратури одного засудженого звільнено з дисциплінарного ізолятора, як незаконно утримуваного, а у 11 випадках скасовано незаконні постанови начальників колоній про притягнення засуджених до дисциплінарної відповідальності.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,197