Пропонується скасувати норми законів про касові апарати та кешбек

today 13.09.2020 query_builder 06:36 remove_red_eye 96 bookmarks Новини

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти, якими пропонується скасувати норми законодавства, спрямовані на детінізацію економіки та покращення захисту прав споживачів.

Про це повідомляє пресслужба Європейської бізнес асоціації, інформує «Економічна правда».

Нагадаємо, у липні були зареєстровані законопроєкти №3853-1 та №3853-2, якими пропонується скасувати прогресивні норми законодавства, спрямовані на детінізацію економіки та покращення захисту прав споживачів через поступове розширення сфери застосування касових апаратів або їх програмних аналогів.

Також ініціативою пропонувалося надання покупцям можливостей отримувати так званий "кешбек" – компенсацію частини вартості придбаного товару або послуги в разі, якщо їм було видано фіктивний фіскальний чек.

"Зазначені зміни підтримувалися Асоціацією та були прийняті ще у вересні минулого року, однак, набуття ними чинності було дещо відтерміновано у зв’язку з карантинними заходами в Україні з метою полегшення умов ведення бізнесу для невеликих підприємців", - йдеться у повідомленні.

"Хоча, завважимо, що у всіх зацікавлених суб’єктів господарювання є можливість використовувати безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій, які можна завантажити на телефон або будь-який інший пристрій", - заявили в ЄБА.

За інформацією ДПС, лише за перший місяць роботи цієї системи майже 400 суб’єктів господарювання скористались безкоштовними програмними рішеннями від податкової служби та зареєстрували 32,2 тисячі ПРРО.

"Отже, наразі у добросовісних підприємців є всі можливості виконати законодавчі вимоги щодо обов’язкового використання РРО або їх програмних аналогів без залучення додаткових коштів на придбання та обслуговування традиційних касових апаратів", - кажуть в асоціації.

До речі, законопроєкти №3853-1 та №3853-2 пропонують скасувати вимогу щодо обов’язкового застосування касових апаратів при торгівлі побутовою технікою та електронікою.

"Комітет побутової електротехніки Асоціації виступає категорично проти такої пропозиції, оскільки це може призвести до подальшого зростання нелегального ринку в Україні, який, за результатами дослідження GfK, і так становив 23% або 20,5 млрд грн в 2019 році", - повідомили представники бізнесу.

"Європейська Бізнес Асоціація звертається до голови Верховної Ради, керівників профільних парламентських комітетів та міністерств, усіх ключових стейкхолдерів з проханням не підтримувати прийняття законопроєктів №3853-1 та №3853-2", - йдеться в заяві.

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Бузовій, Бучі, Вишневому, Гатному, Гореничах, Горенці, Гостомелі, Гурівщині, Забір’ї, Дмитрівці, Забір’ї, Ірпені, Лісному, Лісниках, Личанці, Любимівці, Малютянці, Милій, Мрії, Княжичах, Крюківщині, Обухові, Немішаєвому, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Петрушках, Тарасівці, Хотові, Чайках, Фастові, Юрівці (27.05)

today 27.05.2021 remove_red_eye 373

У Крюківщині завершується капітальний ремонт дороги на вул. Ленінградській, на черзі – вул. Одеська

today 30.05.2021 remove_red_eye 262

У Бородянській ТГ підпільно збували державну вакцину, призначену для незахищених верств населення (є відео затримання бійцями КОРД)

today 15.06.2021 remove_red_eye 1379

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Віті-Поштовій, Вишневому, Гатному, Гвоздові, Гореничах, Дмитрівці, Лісниках, Малютянці, Кременищах, Круглику, Крюківщині, Обухові, Новому, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Тарасівці, Ходосівці, Хотові (24.05)

today 24.05.2021 remove_red_eye 599

В унікальній теплиці під Києвом інженер-винахідник вирощує екзотичні плоди: папайю, банани, лимони. У чому секрет? (є відео)

today 16.05.2021 remove_red_eye 140

У Бобриці активісти та поліція викрили піщаних копачів-нелегалів

today 21.05.2021 remove_red_eye 394

90 запитів за 0,239