Question-20. Відверто: ОЛЕКСАНДР ОДНОРОМАНЕНКО

today 22.06.2018 query_builder 13:42 remove_red_eye 1165 bookmarks Відверто

Лаконічна довідка

• Народився 12 вересня 1986 року в с. Тимченки, на Черкащині

• Вищу освіту здобув у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди, за фахом учитель математики та інформатики

• З березня 2016 року обіймає посаду заступника голови Києво-Святошинської районної ради

• Одружений. Має двох дітей.

1. Кому із відомих сучасників симпатизуєте?

- Руслану Кошулинському, віце-спікеру Верховної Ради VІІ скликання. Це людина, яка під час Революції Гідності проявила себе як справжній державник.

2. Якому виду дозвілля надаєте перевагу?

- Активний відпочинок із сім'єю: прогулянки парком, відпочинок біля води.

3. Книжка, що змінила Ваш світогляд?

Читаю багато різної літератури, виділити одну книгу складно.

4. Ваша головна перевага?

- Умію слухати людей.

5. Які якості хотіли б розвинути в собі?

- Витримку.

6. У чому для Вас полягає суть української національної ідеї?

- Щоб українці були господарями на своїй рідній землі, щоб саме українці визначали шлях розвитку своєї держави. Мені складно уявити, що поляки чи американці обіймають керівні посади, приміром, у Німеччині. Україна - це земля наших прадідів, батьків, тут живуть та будуть жити наші діти. Тому лише українці можуть щиро вболівати за долю України. А якщо людина має три паспорти і може в будь-який час стати громадянином іншої держави, на мою думку, такі космополіти не мають права прямо впливати на розвиток нашої країни.

7. Що цінуєте в житті найбільше?

- Родинні цінності.

8. Без чого не уявляєте свого життя?

- Без України.

9. Які Ваші улюблені міста?

- Подобається Львів, Тернопіль, Полтава.

10. Які завдання ставите перед собою зараз?

- Хочу отримати корисний досвід, завершити навчання. Зараз здобуваю другу вищу освіту - навчаюся в Національній академії державного управління при Президентові України. З новими силами хочу взяти участь у виборчих перегонах 2019 або 2020 років. Зараз формуємо команду на місцях, займаємося партійною кадровою політикою. Багато проводимо благодійних акцій для дітей, АТОвців, малозабезпечених. Значну увагу приділяємо просвітницькій діяльності.

11. Ваше життєве кредо?

- Перемагати.

12. Ваш жіночий ідеал?

- Сильна жінка, берегиня своєї сім'ї.

13. Чому досі не відбулося українське "економічне диво"?

- Тому що всі політичні еліти, які приходили до влади в Україні, не були зацікавлені в цьому. Можливо, за років 5-10, коли до влади прийде нове покоління, ті, хто народився вже в незалежній Україні - відбудуться очікувані зміни - і станеться українське "економічне диво". Переконаний, що лише покоління, яке народилося та виросло в незалежній Україні, зможе створити іншу країну.

14. А чи сама держава Україна створила умови для зростання таких особистостей?

- Думаю, що це зробила не держава, а українське суспільство. І про це свідчать події сучасної української історії. Люди, які взяли участь у Революції Гідності, прагнули створити іншу Україну. Сьогодні багато українців побували за кордоном - у Європі, Сполучених Штатах, вони вже мають власне уявлення про те, якою має бути Україна майбутнього та як досягнути цього. На жаль, сама держава для зростання таких особистостей нічого не зробила.

15. Кому довіряєте найбільше?

- Мабуть, самому собі.

16. Ваша найзаповітніша мрія?

- Щоб Україна стала великою, могутньою, економічно розвиненою державою. Хочеться, аби в нашій країні хотіли жити наші діти та пишалися нею.

17. На Вашу думку, реалізація яких соціальних проектів сьогодні має бути у пріоритеті для влади, зокрема, району?

- Головна функція районної влади - це розвиток освіти, культури, медицини. На мою думку, пріоритетом має бути розбудова освітніх закладів, щоб діти могли безкоштовно навчатися та отримувати якісну освіту. Всі ми знаємо, що сьогодні гостро стоїть питання добудови багатьох пристоличних шкіл та дитячих садочків.

18. Чи змінила Вас влада?

- Став менше довіряти людям.

19. Який головний недолік регіональної "політичної кухні"?

- Люди зверху завжди намагаються вплинути на політиків на місцях. А згори не завжди видніше. Приміром, якщо держава дала право створювати об'єднані територіальні громади, наголошую, на добровільних засадах, то саме цей принцип і має дотримуватися. Досі не зрозумілі й терміни завершення децентралізації. Тобто правила не чітко виписані, а звідси і дуже багато суперечностей. Часто громади ухвалюють рішення об'єднатися, але конфігурація таких союзів не співпадає із баченням центральної влади - і ці об'єднання залишаються тільки на папері. Такі приклади є і в Києво-Святошинському районі, їх багато і в столичній області.

20. Якою Ви бачите Україну за 20 років?

- Мрію, щоб це була самодостатня держава, щоб українці не виїжджали з України, а, навпаки, поверталися. Дуже хочеться, щоб Україна не втратила за кількістю населення, а для цього мають були сприятливі економічні умови для молодих родин. Сподіваюся, що наша держава збереже свій культурний, творчий та інтелектуальний потенціал.

92 запитів за 0,418