Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня, але зняла з розгляду постанову про зменшення кількості районів

today 16.07.2020 query_builder 08:35 remove_red_eye 99 bookmarks Новини

Верховна Рада підтримала на своєму засіданні 15 липня постанову №3809 про призначення місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року.

Тепер Кабінет Міністрів спільно з Центральною виборчою комісією має розробити заходи та рекомендації, спрямовані на запобігання поширенню COVID-19, під час місцевих виборів.

Вибори 25 жовтня відбудуться в Україні всюди, окрім окупованого Росією Криму та непідконтрольних українському уряду районів Донецької і Луганської областей.

Вибори на цих територіях відбудуться лише після припинення російської агресії та виведення незаконних збройних формувань. Їх буде призначено окремим законом.

На цьому ж засіданні Верховна Рада на прохання фракції "Слуга народу" зняла з розгляду проєкт постанови №3650 про зменшення з 490 до 129 кількості районів в Україні.

Проєкт постанови "Про утворення та ліквідацію районів" вніс у Верховну Раду уряд. Прем'єр Денис Шмигаль свого часу пояснив, що існуючий районний поділ був утворений ще в СРСР, і він не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні.

У нас є райони, де проживає 5 тисяч людей, і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Це викликає великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне.

92 запитів за 0,240