Рада ухвалила закон про захист боржників

today 20.03.2021 query_builder 07:48 remove_red_eye 112 bookmarks Новини

За проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості (№4241) у другому читанні та в цілому проголосували 274 нардепи.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на сайт Верховної Ради України.

Цей закон є спільним документом, над яким працювали Уповноважений Верховної Ради України, Національний банк України та народні депутати України.

Закон забороняє дзвонити боржнику з 20:00 до 8:00 години ранку, більше 2 разів на день; повідомляти про борг третіх осіб; вимагати від родичів погасити борги.

Також цей законодавчий акт визначає термін "колекторська компанія" та зобов'язує Нацбанк вести їх реєстр;

• Закон зобов’язує кредитодавців і колекторські компанії дотримуватися вимог етичної поведінки та правил взаємодії з боржниками; передбачає відповідальність за порушення його вимог у розмірі від 51 до 102 тисяч гривень.

До слова, колекторською діяльністю можна буде займатися лише після внесення до Реєстру колекторських компаній Нацбанку. Регулятор перевірятиме компанії та їхніх власників.

А ще заборонено погрожувати та шантажувати боржників. Забороняється вводити в оману про розмір боргу, наслідки невиконання договору, дзвонити вночі та приховувати номер. Натомість, усі дані про колекторську компанію та її представника має бути повідомлено.

Про залучення колекторської компанії банки будуть зобов'язані повідомляти позичальників, а вся інформація про "третіх сторін" має бути на сайті та в місцях надання послуг.

Про порушення можна повідомити до фінансової установи та Нацбанку.

До речі, два порушення до вимог етичної поведінки призводять до дострокового розриву договору.

Фото із сайту rubryka.com/

92 запитів за 0,245