Результат буде через кілька тижнів: карантин вихідного дня чи локдаун

today 17.11.2020 query_builder 17:02 remove_red_eye 89 bookmarks Новини

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів онлайн-нараду з мерами, в ході якої обговорювався карантин вихідного дня і ситуація з коронавірусом в країні.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну, інформує ВВС-ССNN.COM

У нараді також взяли участь міністр охорони здоров’я Максим Степанов, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, українські епідеміологи та інфекціоністи.

Д. Шмигаль переконував, що Кабмін шукає шляхи, які дозволять пригальмувати процес зростання кількості хворих Covid-19. Як приклади він навів адаптивний карантин і його вдосконалення - карантин вихідного дня.

“Для нас це один з виходів, коли на вихідних люди знаходяться вдома і не створюють великий потік і скупчення. Великі заробітки галузей саме в суботу та неділю як раз є підтвердженням факту, що величезні потоки людей рухаються в галузь харчування і розваг”, – сказав прем’єр.

Він вважає, що карантин вихідного дня дозволяє перерозподілити попит з вихідних на п’ять робочих днів, зменшити потоки людей і перетин різних соціальних груп. Уряд зараз зосереджується на комунікації з галузями, щоб виробити механізми компенсації втрат.

“На сьогодні у нас є ряд інструментів, які проявили себе навесні. Також ми працюємо над розробкою нових програм. У нас на сьогодні є до семи інструментів, якими ми будемо вже на цьому тижні підтримувати галузі, які страждають найбільше”, – наголосив прем’єр-міністр.

Глава уряду також повідомив, що паралельно Кабмін працює над збільшенням кількості ліжок, над постачанням кисню, щоб дати медикам більше інструментів для лікування хворих. Він заявив, що будь-які протиепідемічні заходи не дають миттєвого результату і ефект карантину вихідного дня можна буде побачити лише через 2-3 тижні.

Епідеміолог Наталія Виноград наголосила, що нині є два варіанти стримування Covid-19: або карантин вихідного дня, або повний локдаун. Вона навела приклад, що інші країни вдаються до введення комендантської години.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що жорсткий локдаун, який закриє країну на три тижні, сильно вдарить по українській економіці.

“Коли ми говоримо про карантин вихідного дня, то в разі, якщо він буде виконуватися на 100%, це значно вплине на коефіцієнти приросту за тиждень. Коефіцієнт приросту за тиждень дозволить нам як можна довше тримати систему охорони здоров’я в повній готовності”, – сказав Ляшко .

МОЗ зараз переорієнтовується на закриті колективи, щоб запобігти спалаху в малих соціальних групах і закликав мерів до спільної роботи.

За підсумками наради учасники зустрічі домовилися посилити взаємодію уряду і органів місцевого самоврядування та проводити такі зустрічі на регулярній основі.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,243