Ринок нерухомості київського передмістя: як влинув фактор війни

today 06.08.2022 query_builder 11:30 remove_red_eye 460 bookmarks Новини

Сьогодні частіше на продаж виставляють об'єкти нерухомості та земельні ділянки, що знаходяться в населених пунктах, де точилися активні бойові дії. "Здебільшого уцілілі квартири та будинки продають ті, хто виїжджають на ПМЖ за кордон, - розповідає рієлтор Сергій. - Звісно, що пропозицій від продавців значно більше, ніж реальних покупців. Тому, якщо з'являється реальний покупець, останній, як правило, ще виторговує 20% від заявленої власником житла вартості".

Водночас рієлтори прогнозують, що з часом попит буде більшим, а відтак і ціни виростуть. Проте нинішній спад ще триватиме, пише Вечірній Київ. Серед причин зменшення популярності напрямку - Буча, Ірпінь - зруйнована інфраструктура. Багато хто, поки психологічно не готовий повертатися до постраждалих від війни міст Київського передмістя.

Водночас у населених пунктах, які не були під окупацією, та, де не точилися запеклі бої, ціни не змінилися. Так, у в районі Борисполя кількість клієнтів збільшилась, ціни на нерухомість не змінилися, а вартість новобудов навіть виросла, пише Вечірній Київ.

Нерухомість тут купують в основному люди, які раніше жили в Ірпені та Бучі. Також серед особливостей сучасного ринку нерухомрсті: люди намагаються не селитися поблизу воєнних об'єктів.

Фото - Вечірній Київ

92 запитів за 0,178