Росія піде з Криму так само, як СРСР з країн Балтії, – Волкер

today 24.09.2019 query_builder 07:06 remove_red_eye 123 bookmarks Новини

Росія неодмінно піде з Криму, подібно до того, як СРСР залишив країни Балтії після 40 років окупації. Таку думку в інтерв'ю телеканалу "1 + 1" висловив спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер.

"Так, так, я вірю (що Росія залишить Крим – ред.). Ми бачили, як це відбувалося з балтійськими країнами. Радянський Союз повернув їм незалежність після 40 років окупації. Захід, Сполучені Штати, інші країни притримувалися твердої лінії і не визнавали примусового включення цих країн до Радянського Союзу", – зазначив Волкер.

Він наголосив, що аналогічним чином США зберігають жорстку позицію щодо Криму.

"Ми не погодимося з російської анексією Криму", – додав спецпредставник Держдепартаменту, пославшись на торішню заяву держсекретаря Майка Помпео.

За словами Волкера, таку ж саму позицію займає і Євросоюз.

"Дуже важливо, що ми визначилися з правильною позицією і зупинилися на цьому. Тому що час змінює все, і одного дня, думаю, Крим повернеться до складу України", – сказав американський дипломат.

Довідка: У липні 2018 року, держсекретар США Майк Помпео, в документі, відомому, як "Кримська декларація" заявив, що Сполучені Штати притримуються свого давнього принципу відмовлятися визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою на порушення міжнародного права. Вашингтон відкинув спробу Росії анексувати Крим і зобов'язався зберігати цю політику до відновлення територіальної цілісності України.

92 запитів за 0,250