Він триває 40 днів, з 28 листопада до 6 січня, і завершується у переддень Різдва Христового. Цей піст є останнім багатоденним постом у році й передує важливому християнському святу – Різдву Христовому, пише УНІАН.
Різдвяний піст не дуже суворий. Під час посту заборонені м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця та сир.
У понеділок, середу і п'ятницю забороняється їсти рибу й вживати вино. В інші дні (вівторок, четвер, субота та неділя) дозволено вживати їжу з рослинною олією.
Риба під час цього посту дозволяється в суботні та недільні дні й великі свята, якщо вони припадають на вівторок або четвер. Якщо ж свята припадають на середу або п'ятницю, то дозвіл посту є лише на вино та олію. З 2 січня по 6 січня піст посилюється, і в ці дні навіть у суботу та неділю риба не благословляється.
Основу пісного столу в цей період становлять овочі, каші, бобові та гриби.
У Різдвяний піст не можна грішити повсякденними гріхами. Слід позбутися гріховних помислів і пристрастей. Не злитися, не лихословити й не засуджувати.
Заборонено святкувати весілля та гучно проводити дні народження, а також вживати спиртні напої.
А ще слід утриматися від подружньої близькості.
Віряни повинні очистили себе покаянням, молитвою і постом, аби з чистим серцем, душею й тілом вони змогли благоговійно зустріти Сина Божого, що з'явився у світ.
Гастрономічна складова посту є лише засобом для правильного духовного життя, що ґрунтується на молитві й таїнствах покаяння та причастя. Дотримуючись посту, людина цілеспрямовано уповільнює темп свого життя, зосереджується не на тілесному, а на духовному.