Розпочався Різдвяний піст

today 28.11.2020 query_builder 08:46 remove_red_eye 131 bookmarks Новини

Він триває 40 днів, з 28 листопада до 6 січня, і завершується у переддень Різдва Христового. Цей піст є останнім багатоденним постом у році й передує важливому християнському святу – Різдву Христовому, пише УНІАН.

Різдвяний піст не дуже суворий. Під час посту заборонені м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця та сир.

У понеділок, середу і п'ятницю забороняється їсти рибу й вживати вино. В інші дні (вівторок, четвер, субота та неділя) дозволено вживати їжу з рослинною олією.

Риба під час цього посту дозволяється в суботні та недільні дні й великі свята, якщо вони припадають на вівторок або четвер. Якщо ж свята припадають на середу або п'ятницю, то дозвіл посту є лише на вино та олію. З 2 січня по 6 січня піст посилюється, і в ці дні навіть у суботу та неділю риба не благословляється.

Основу пісного столу в цей період становлять овочі, каші, бобові та гриби.

У Різдвяний піст не можна грішити повсякденними гріхами. Слід позбутися гріховних помислів і пристрастей. Не злитися, не лихословити й не засуджувати.

Заборонено святкувати весілля та гучно проводити дні народження, а також вживати спиртні напої.

А ще слід утриматися від подружньої близькості.

Віряни повинні очистили себе покаянням, молитвою і постом, аби з чистим серцем, душею й тілом вони змогли благоговійно зустріти Сина Божого, що з'явився у світ.

Гастрономічна складова посту є лише засобом для правильного духовного життя, що ґрунтується на молитві й таїнствах покаяння та причастя. Дотримуючись посту, людина цілеспрямовано уповільнює темп свого життя, зосереджується не на тілесному, а на духовному.

Подивіться інші записи

Автотроща на Окружній Броварів (є відео)

today 28.09.2021 remove_red_eye 558

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Бобриці, Боярці, Вишневому, Гатному, Забір’ї, Іванковичах, Крюківщині, Малютянці, Музичах, Новосілках, Обухові, Софіївській Борщагівці, Святопетрівському, Стоянці, Тарасівці, Фастові, Ходосівці (16.09)

today 16.09.2021 remove_red_eye 341

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бузовій, Бучі, Вишневому, Віті-Поштовій, Гатному, Гореничах, Дмитрівці, Забір’ї, Іванковичах, Капітанівці, Лісниках, Михайлівці-Рубежівці, Новому, Новосілках, Обухові, Петропавлівській та Софіївській Борщагівках, Святопетрівському, Стоянці, Тарасівці, Фастові, Ходосівці, Хотові, Чабанах, Юрівці (15.09)

today 15.09.2021 remove_red_eye 332

На набережній Ірпеня відкрили сучасний скейт-парк

today 30.08.2021 remove_red_eye 108

Question-20. Відверто: Владлена Литовченко

today 26.09.2021 remove_red_eye 362

Автопригода на Одеській трасі. Рух транспорту ускладнений

today 05.09.2021 remove_red_eye 658

90 запитів за 0,231