Розпочався Успенський піст

today 15.08.2021 query_builder 07:22 remove_red_eye 187 bookmarks Новини

Успенський піст триває по 27 серпня. Вже з 28 серпня можна вживати в їжу будь-які продукти. У цей період проходять два Спаси - Медовий і Яблучний.

Православний Успенський піст - один з найкоротших постів: він триває лише два тижні – з Медового спаса до дня Успіння Богородиці, повідомляє НВ.

Нагадаємо, що цей піст вважається одним з найбільш строгих. Заборонено їсти продукти тваринного походження: м’ясо, птицю, яйця, молочні продукти. Рибу можна вживати лише в день Преображення Господнього, він же Яблучний спас - 19 серпня.

По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується вживання лише сирих рослинних продуктів, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер - гарячі страви без олії, а у вихідні можна вжити рослинні масла і вино. Вони також дозволені 19 серпня, на Яблучний спас.

Перше і найважливіше правило для виходу з посту – не переїдати. Організм не звик до навантажень - збільшуйте порції поступово, а ще краще перші кілька днів після закінчення посту вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. Не можна відразу включати в меню продукти, які заборонялося їсти під час посту. Спочатку вводьте в раціон нежирні молочні продукти, яйця і масло. Від копченостей, солінь, смажених і жирних страв, а також алкоголю слід відмовитися в 1−2 тижні після закінчення посту.

Фото із сайту "НВ"

92 запитів за 0,282