Руда красуня добре почувається у Чорнобильському заповіднику

today 12.12.2021 query_builder 11:41 remove_red_eye 294 bookmarks Новини

У зв’язку з інтенсивною розбудовою наших міст та сіл зараз досить важко зустріти в дикій природі на Київщині колись її постійних мешканців, тих же косуль, кабанів, вовків, лосів, лисиць. Але у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику поступово відбувається відродження популяції диких тварин. Днями у фотопастку потрапила лисиця, рудій дуже легко пересуватися по стежках, витоптаних дикими рудими кіньми.

Лисиця звичайна, або руда, широко розповсюджена по всій території України. Це тварина з переважно рудим волосяним покривом, який на животі й горлі стає білуватим, а на лапах чорнуватим. Мордочка в лисиці загострена, хвіст пухнастий, вуха настовбурчені. Цей звір м'ясоїдно-всеїдний — харчується переважно гризунами та кроликами, а також комахами, рибою й плодами рослин. Це дозволяє йому адаптуватися до різних умов і змінювати своє харчування відповідно до середовища проживання й місяця року, пише Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Розмножується лисиця, в залежності від регіону, з грудня по лютий; число дітей залежить від харчових ресурсів навколишнього середовища. Лисиця виховує потомство в норах, а решту року вона живе майже виключно на відкритому повітрі. Потомство залишає матір восени. У неволі тривалість життя лисиць 10–12 років, однак у дикій природі вони живуть значно менше.

У всіх частинах свого ареалу лисиця віддає перевагу відкритій місцевості, а також районам, де наявні окремі гаї, переліски, а також пагорби та яри, особливо якщо взимку сніговий покрив в них є не занадто глибоким та пухким. Тому найбільше лисиць живе в степовій та лісостеповій зонах, а не в лісовій.

Лисиця є звіром достатньо осілим. У більшості районів їй невластиві постійні переселення. Молоді звірі, що розселяються з батьківського лігва, зазвичай трапляються на відстані від 2–5 до 15–30 км від нього; рекорд на теренах України — піймання лисиці за 120 км від місця кільцювання.

Чисельність лисиць помітно коливається за роками. На її стан впливають такі чинники, як кількість гризунів, погодні умови, наявність в популяції інфекційних захворювань. У голодні роки не лише знижується плодючість самиць та виживає менша кількість цуценят, але й виникають умови, сприятливі для поширення епізоотій, які інколи охоплюють великі території, наприклад, сказу. Найбільшими ворогами для лисиці у нашій місцевості є яструбові, вовки, ведмедеві та люди.

Фото - Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

92 запитів за 0,233