Саркофаг та пам’ятник князю Аскольду встановлять у храмі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі

today 09.11.2021 query_builder 11:12 remove_red_eye 292 bookmarks Новини

У давнину визначних людей та великих князів було заведено хоронити на високій місцевості. Так було з князем Аскольдом, над могилою якого за переказами побудовано храм Святого Миколая Чудотворця. Саме це ім’я у хрещенні отримав князь Аскольд. Про це повідомляє пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ, інформує «Вечірній Київ».

Настоятель місцевої парафії Ігор Онишкевич, розповів, що люди часто запитують про місце поховання Аскольда та хочуть до нього доторкнутися.

«Саме громадою вірних, яка молиться в цій церкві було прийнято рішення створити цей саркофаг, як пам’ятний знак поховання князя Аскольда, — говорить Ігор Онишкевич.

Зазначимо, скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов, які реалізовують цей задум, відомі не лише в Україні, але й поза її межами. Саме вони є авторами першого в Україні пам’ятника Блаженнішого Любомира Гузара, що встановили у Вінниці.

«Для мене і Бориса головні теми для творчості, це духовність і наша історія. В постаті князя Аскольда ці дві теми поєднуються. Ще зі студентських років була мрія створити пам’ятник Аскольду. Адже це унікальна постать в нашій історії», — зазначив Олесь Сидорук.

Над відтворенням образу князя працювала творча група: історик Олександр Алфьоров, архітектор Руслан Кухаренко, скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов. Олександр відшукав можливі зразки та описи князівської одежі, прикрас та орнаментів. Так засновника Київського князівства зображено у багатих шатах із хрестом у руках, проте поруч є меч, як у хороброго воїна. У літописах є згадка про його похід на Царгород у 860 році. За візантійськими джерелами Аскольд прийняв хрещення близько 876 року.

«Ми сьогодні досліджуємо постать Аскольда, який на наших землях був одним з перших християн. Цей пам’ятник є ще одним видимим акцентом підтвердження нашої славної історії», — наголосив єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, владика Йосиф Мілян під час відвідин майстерні скульпторів.

Відкриття і освячення пам’ятника заплановане на 15 липня 2022 року, у день Положення чесної ризи Пресвятої Владичиці Богородиці у Влахерні.

До слова, у лютому цього року минуло 970 років із дня смерті великої княгині київської Інгігерди — Ірини й поховання у саркофазі собору Святої Софії Київської.

Фото: Пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ

92 запитів за 0,188