СБУ попередила контрабанду культурних цінностей, зокрема, античного періоду та часів Київської Русі на майже мільйон доларів

today 02.03.2021 query_builder 19:51 remove_red_eye 108 bookmarks Новини

Служба безпеки України викрила організоване угруповання контрабандистів, які відправляли за кордон культурні цінності. Під час обшуків у зловмисників вилучено підготовлену до нелегального переправлення колекцію предметів старовини на суму майже мільйон доларів.

«Серед виявленого: 21 одиниця холодної зброї різних періодів, у тому числі античного, обладунки, золоті і срібні монети часів Київської Русі, а також 1800-1900-х років, численні старовинні предмети побуту», - йдеться на сайті СБУ.

Слідство встановило, що учасники угруповання організували канал незаконного переміщення культурних цінностей за кордон для продажу. Товар ділки переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку. Для приховування протиправної діяльності вони вказували у деклараціях недостовірну інформацію щодо відправлення.

Співробітники СБУ задокументували декілька фактів незаконних дій зловмисників.

Зараз вилучені предмети направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ, вирішується питання щодо повідомлення організаторам угруповання про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

Фото із сайту СБУ

92 запитів за 0,224