СБУ розслідує, як у нашому Києво-Святошинському районі роздали 323 гектари сільськогосподарських земель

today 02.12.2019 query_builder 10:11 remove_red_eye 200 bookmarks Новини

Головним управлінням СБУ у Києві та Київській області розслідується розтрата більше 323 гектарів землі, що належали державі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Дніпровського суду Києва від 15 листопада.

Слідство вважає, що службові особи Держгеокадастру Київської області з метою отримання неправомірної вигоди для себе створили та використовують злочинну схему відчуження земельних ділянок. А саме вільні землі оформляються на підставних осіб віком до 45 років, які брали участь в антитерористичній операції та мають статус учасника АТО. За певну винагороду від 500 до 1000 доларів США ці люди надають копії своїх документів (паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій), а також згоду на представлення своїх інтересів в органах влади, що посвідчується нотаріальною довіреністю.

Зокрема, встановлено, що таким чином відчужено більше 323 гектарів земель сільськогосподарського призначення в Києво-Святошинському районі на підставних осіб.

Ця земля донедавна належала ДП «Пуща – Водиця» та була виведена з балансу держпідприємства з метою подальшої приватизації. Було підібрано 163 особи, які за дорученням звернулися до Держгеокадастру в Київській області про надання їм цих ділянок у власність. Після отримання ділянок частина їх була переоформлена на інших власників.

До речі, жоден із претендентів на землю не був зареєстрований у Київській області, на момент виділення землі дехто з них вже був мертвий, що слідчі органи розцінюють як ознаки фіктивної участі цих осіб.

У серпні 2019 року 34 ділянки (близько 70 га землі) було внесено до статутного капіталу ТОВ «Фермери Київщини», пізніше реєстрацію скасовано.

4 вересня 2019 року на всі 163 ділянки суд наклав арешт.

Але 5 вересня 2019 року засновник і директор ТОВ «Люфт Супраст» передав 85 із 163 ділянок до статутного капіталу підприємства За даними слідчих, фактичними власниками ТОВ «Люфт Супраст» вживаються заходи щодо передачі корпоративних прав компанії з метою обійти заборону на відчуження цих 87 земельних ділянок. Відтак 100% статутного капіталу «Люфт Супраст» визнано речовим доказом і заарештовано.

92 запитів за 0,296