Ще більше лікарських засобів можна отримати за програмою “Доступні ліки”

today 03.06.2020 query_builder 08:59 remove_red_eye 265 bookmarks Новини

До реєстру лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, додано ще сім препаратів і тепер в ньому міститься 246 позицій: 187 – для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

Про це стало відомо з оприлюдненого наказу МОЗ №1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2020 р.

Із лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, 77 можна отримати безоплатно, а це на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі.

Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами – амлодипін (33) та метформін (33).

«Ми продовжуємо поліпшувати програму реімбурсації «Доступні ліки». Ліки стають ще доступніші для пацієнтів. Тепер в оновлений реєстр внесено нові лікарські засоби, які можна отримати безоплатно чи з незначною доплатою.

Програма реімбурсації допомагає українцям дбати про здоров’я. Вона надає можливість отримувати потрібні ліки від держави безоплатно або з незначною доплатою для безперервного лікування бронхіальної астми, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань. Безперервне лікування допомагає зберегти якість життя пацієнтам, що живуть з цими захворюваннями.

Вже понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів,» - наголосила в.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаба.

Як відомо, програма «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

Торік, з 1 квітня, програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і стала працювати за новими правилами – відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від того, де виписано рецепт. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

Найбільший відсоток користувачів програми серед малозабезпечених громадян. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

– 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;

– 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – батьки малечі до 5 років;

– 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – родина, де є діти від 6 до 17 років.

87 запитів за 0,170