Коли температура на вулиці різко знижується, багато хто виявляється не готовим до морозів. Тому часто роблять банальні помилки, які загрожують переохолодженням і захворюваннями. Коли за вікном – 20 ˚С, не варто уникати ситного обіду. У сильні морози організм потрібно забезпечити паливом для вироблення внутрішньої енергії, яка його і зігріває. Таким джерелом енергії для нас є їжа, тому перед виходом на вулицю обов'язково варто з'їсти гарячу і ситну їжу, не обмежуючись лише салатом. У меню повинна бути білкова їжа або продукти тваринного походження, наприклад, м'ясо.
Також на морозі не варто курити. Куріння на морозному повітрі зменшує циркуляцію, а це може стати причиною відмороження кінцівок.
Не рекомендують перед виходом на вулицю пити гарячий чай. Звичайно, гарячий напій корисний в холод, адже збільшує кровообіг і підвищуються захисні сили організму, але ж при цьому він ще розширює судини. А це значить, вийшовши на мороз, ми відразу ж втрачаємо багато власного тепла. Тому якщо ви випили гарячий чай або каву, на вулицю можна виходити лише через 30 хвилин.
Крім того, в люті морози не радять прикривати рота шарфом. Цю помилку часто роблять мами, коли загортають ним рот і ніс своїм малюкам. Але роблять так і багато дорослих, і даремно. Справа в тому, що, видихаючи, гаряча пара просочує шарф - і під впливом морозного повітря він перетворюється в крижану кірку. Тому повітря стає ще більш охолодженим. Як результат - застуда або ангіна.
І головне. Ще мій дідусь казав, якщо ноги в теплі, всьому тілу тепло. Тому на випадок морозів у жодному разі не рекомендують тісне взуття. Саме воно часто є основною передумовою для відмороження. Плюс до всього в чоботи обов'язково потрібно покласти теплі устілки, надіти шерстяні шкарпетки замість бавовняних, так як вони набагато краще вбирають вологу.
За інформацією із сайта "Единственная"
Фото із сайта "Единственная"