Що не варто робити в морози. Дотримання елементарних правил убереже вас від застуди та переохолодження

today 17.01.2021 query_builder 19:04 remove_red_eye 160 bookmarks Новини

Коли температура на вулиці різко знижується, багато хто виявляється не готовим до морозів. Тому часто роблять банальні помилки, які загрожують переохолодженням і захворюваннями. Коли за вікном – 20 ˚С, не варто уникати ситного обіду. У сильні морози організм потрібно забезпечити паливом для вироблення внутрішньої енергії, яка його і зігріває. Таким джерелом енергії для нас є їжа, тому перед виходом на вулицю обов'язково варто з'їсти гарячу і ситну їжу, не обмежуючись лише салатом. У меню повинна бути білкова їжа або продукти тваринного походження, наприклад, м'ясо.

Також на морозі не варто курити. Куріння на морозному повітрі зменшує циркуляцію, а це може стати причиною відмороження кінцівок.

Не рекомендують перед виходом на вулицю пити гарячий чай. Звичайно, гарячий напій корисний в холод, адже збільшує кровообіг і підвищуються захисні сили організму, але ж при цьому він ще розширює судини. А це значить, вийшовши на мороз, ми відразу ж втрачаємо багато власного тепла. Тому якщо ви випили гарячий чай або каву, на вулицю можна виходити лише через 30 хвилин.

Крім того, в люті морози не радять прикривати рота шарфом. Цю помилку часто роблять мами, коли загортають ним рот і ніс своїм малюкам. Але роблять так і багато дорослих, і даремно. Справа в тому, що, видихаючи, гаряча пара просочує шарф - і під впливом морозного повітря він перетворюється в крижану кірку. Тому повітря стає ще більш охолодженим. Як результат - застуда або ангіна.

І головне. Ще мій дідусь казав, якщо ноги в теплі, всьому тілу тепло. Тому на випадок морозів у жодному разі не рекомендують тісне взуття. Саме воно часто є основною передумовою для відмороження. Плюс до всього в чоботи обов'язково потрібно покласти теплі устілки, надіти шерстяні шкарпетки замість бавовняних, так як вони набагато краще вбирають вологу.

За інформацією із сайта "Единственная"

Фото із сайта "Единственная"

92 запитів за 0,233