Аудит Держрезерву – як мінімум на сотні мільйонів гривень нестачі, псування і махінацій

today 13.11.2020 query_builder 08:51 remove_red_eye 129 bookmarks Новини

Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації – це перелік лише деяких основних пунктів з висновку Держаудитслужби, яка проводила ревізію Держрезерву.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

За ініціативи Мінекономіки та за дорученням Кабінету міністрів України вперше за останні роки відбувалась масштабна ревізія Держрезерву із залученням усіх компетентних органів.

“Те, що відбувається в Держрезерві, є неприпустимим. Ще навесні, коли я тільки прийшов в міністерство і почав дізнаватися про кричущі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку. Влітку ми публічно заявили, що аудит проводиться і його результати в обов’язковому порядку будуть представлені усім – і журналістам, і правоохоронним органам. Ситуацію з Держрезервом, яку ми бачимо зараз, треба докорінно змінювати”, – підкреслив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено такі факти:

Псування зерна і неможливість його подальшого використання навіть для кормів – на суму 35,5 млн грн через недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. Так, терміни зберігання зернової продукції становлять 2 роки, тоді як маса зерна на державних підприємствах лежить там 9-10 років.

Нестача зерна лише на одному з підприємств “Держрезерву” на суму 27,9 млн грн. Варто зазначити, що ця вартість зернових зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тож на сьогодні сума збитків в декілька разів вища.

За результатами перевірки зберігання продуктів харчування виявлено, що на підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно закінчилися. Таких прострочених товарів, які слід утилізувати, нараховується на суму понад 100 млн грн.

Ще на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн.

Щодо фінансово-господарської діяльності підприємств “Держрезерву”, то сума порушень склала 31,4 млн грн. По апарату Держрезерву – порушення на 1,7 млн грн.

Ревізіями встановлені порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів. Нині всі матеріали передано в НАБУ, СБУ та до Національної поліції України.

Мінекономіки висловлює вдячність Держаудитслужбі України, керівнику Геннадію Плісу та його команді за ефективну роботу у проведенні ревізії Держрезерву.

92 запитів за 0,216