АМКУ відкрило справи проти шести газопостачальних компаній, які завищили ціни для населення на 40%

today 21.01.2021 query_builder 08:51 remove_red_eye 272 bookmarks Новини

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило справи проти шести газопостачальних компаній, які завищили ціни для населення на 40%.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ, інформує Цензор.НЕТ.

В АМКУ вважають, що дії "Київоблгаз збут", "Житомиргаз збут", ТОВ "Чернігівгаз збут", "Черкасигаз збут", "Уманьгаз збут" і "КиївГазЕнерджі" могли призвести до утиску інтересів споживачів.

Попри відкриття з 1 серпня 2020 року ринку газу для населення і отримання права вибору постачальника, побутові споживачі переважно продовжують користуватися послугами регіональних газзбутів.

В АМКУ вважають, що цінові пропозиції цих шести компаній з листопада минулого року по січень цього в середньому перевищували ціни їхніх конкурентів на ринку на 40%.

"Тобто з урахуванням цін, які формувалися на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природнього газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами", - йдеться в повідомленні.

АМКУ виявив такі факти і в інших регіонах України, відповідні дослідження щодо них нині закінчують інші територіальні відділення комітету.

"У разі наявності інформації щодо можливих порушень з боку газопостачальних компаній, зокрема створення перешкод під час зміни постачальника, просимо звертатися до міжобласних відділень АМКУ", - резюмується в повідомленні.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,285