Що повинні продавати в кав’ярнях?

today 19.02.2020 query_builder 10:34 remove_red_eye 288 bookmarks Новини, Смачні місця

У «Енеїді» Івана Котляревського є такі рядки: «Пили горілку до ізволу і їли бублики, кав'яр». Якщо хтось не знає, то кав'яр — це риб'яча ікра осетрових, щуки, судака, деяких інших риб солена зі спеціями. Ще у XVIII ст. кав'яру виробляли дуже багато, його навіть селяни дозволяли собі їсти у свята, які припадали в піст.

Але в Україні в кав’ярнях чомусь продають запашну каву, а не смачний кав'яр.

А тому свого часу Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів звернулася до Кабміну щодо хибного використання слова «кав’ярня» на позначення закладів, які не мають жодного відношення до кав’яру. Це звернення підтримала Держслужба з питань національної культурної спадщини, апелюючи до захисту української мови та відновлення історичної справедливості, повідомляє UaReview.

Реакція уряду була на диво швидкою - затверджено постанову, згідно з якою заклад громадського харчування може називатися кав’ярнею лише у випадку, коли щонайменше 40% позицій у меню мають основним складником саме кав'яр. Барне меню до розрахунків не включатимуть.

Якщо ж страв з кав’яру не буде достатньо, заклад треба буде перейменувати на «каварню» і забезпечити достатній асортимент кави. Власники, які не змінюватимуть меню, будуть змушені змінити назву закладу на «кафе», «їдальню» або «ресторан». За невиконання постанови передбачено штраф у розмірі грошового еквіваленту 10 найдорожчих позицій в меню.

92 запитів за 0,295