Штам канабісу руйнує ракові клітини

today 29.07.2020 query_builder 10:40 remove_red_eye 61 bookmarks Новини

Дослідник Метт Дун з Університету Ньюкасла і Хантера в Австралії виявив, що певний модифікований штам канабісу здатний зруйнувати деякі типи ракових клітин, не шкодячи при цьому здоровим клітинам організму людини.

Про це повідомляється в пресрелізі, розміщеному на сайті університету, інформує «Главком».

Експеримент проводився протягом трьох років спільно з Австралійською групою природної терапії (ANTG) з метою розробити штам марихуани і протестувати його потенціал при лікуванні раку.

Для дослідів використовували лейкемічні клітини. Вчені виявили, що канабіс робив ракові клітини більш чутливими і в той же час не вбивав клітини кісткового мозку, здорові лейкоцити.

Тож, дослідники виявили потенціал марихуани саме як засіб для лікування раку, а не просто засіб для полегшення перебігу захворювання. Модифікований сорт більш ефективний, має низьку токсичність і має менше побічних ефектів, що потенційно робить його ідеальною додатковою терапією в поєднанні з іншими протираковими засобами, говорять вчені.

Але автори дослідження підкреслили, що відкриття не свідчить про повну перемогу над раком. Ученим належить вивчити механізм, який робить ракові клітини чутливими, а здорові - ні. Вони зазначили, що виявлений ними штам канабісу ще не готовий до клінічного застосування як протираковий засіб.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,247