Сільські магазини й надалі можуть працювати без касових апаратів, якщо не торгують підакцизними товарами

today 24.12.2021 query_builder 12:48 remove_red_eye 148 bookmarks Новини

Уряд дозволив реалізацію товарів у сільській місцевості без обов’язкового застосування регістраторів розрахункових операцій (РРО). Але якщо сільський магазин не реалізує підакцизні товари (спиртне, сигарети), а лише продукти харчування та предмети побуту. Про це повідомив у Telegram-каналі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує “КиевVласть”.

«Щойно КМУ прийняв зміни до постанови № 1336, які чітко визначають, що реалізація товарів на території села звільнена від обов‘язкового використання РРО.

Виключення не застосовується якщо: одночасно здійснюється реалізації підакцизної продукції; одночасно здійснюється дистанційна торгівля; сільською радою прийнято рішення про обов‘язкове застосування РРО», - написав Гетманцев.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада не змогла включити у повістку дня сесії законопроєкт, який ще на рік відклав би введення РРО для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп. Відповідно, на позачерговому засіданні це питання не було розглянуто і з 2022 року касові апарати для цих груп обов’язкові.

А ось продавці і надавачі побутових послуг, які працюють на першій групі єдиного податку як і раніше не зобов’язані використовувати РРО.

Фото із сайту “КиевVласть”

92 запитів за 0,274