Загальний обсяг державних видатків на виплати безробітним від початку цього року становив 14,55 млрд грн. Переважну частину цих грошей становили кошти Фонду соціального страхування на випадок безробіття (10,3 млрд грн). Ще 4,25 млрд грн виплатили з Фонду протидії коронавірусу.
Про це повідомили у Державному центрі зайнятості у відповідь на запит "Економічної правди".
З травня держава з Фонду протидії коронавірусу також робила виплати допомоги з часткового безробіття. Обсяг цих видатків - 2,61 млрд грн.
Найбільше виплатили влітку: у червні - 1,54 млрд грн, у липні - 1,79 млрд грн, а у серпні - 1,59 млрд грн.
У листопаді держава витратила на підтримку безробітних майже 1,3 млрд грн (у листопаді 2019 року - 756,26 млн грн).
Ці виплати запровадили після секвестру державного бюджету, що відбувся у квітні цього року у зв’язку з оголошенням жорсткого карантину. Тоді ж Кабмін вирішив збільшити фінансування Фонду соцстрахування з бюджету.
Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, яким запроваджуються нові види соцдопомог на випадок запровадження нового жорсткого карантину. За документ проголосували 297 нардепів.
У ньому йдеться про фіндопомогу для українців, що втратили частину доходів та бізнесів, які змушені скорочувати видатки на працівників. Таким людям та бізнесам пропонують виплачувати по 8 тис грн.
Але допомогу отримають не всі. Виплати будуть здійснюватися лише для застрахованих осіб і сплата єдиного соціального внеску за таких осіб здійснювалася повністю протягом третього кварталу 2020 року. Тож, якщо в липні-вересні людина не працювала або була працевлаштована неофіційно, допомоги не буде.
А ще допомогу отримають працівники тих компаній, які займаються певними видами економічної діяльності. Перелік видів діяльності Кабмін ще визначає.