Скільки коштуватимуть в цьому році сигарети?

today 04.01.2021 query_builder 10:48 remove_red_eye 165 bookmarks Новини

У січні вступають у дію поправки до українського законодавства, відповідно до яких акцизи на сигарети в черговий раз зростуть на 20%. Пачка тютюнових виробів протягом року подорожчає на 8-12 гривень. Однак споживачі помітять зростання цін на тютюн та вироби із нього лише через кілька місяців, повідомляє РБК-Україна.

Підвищення акцизу призведе до того, що середня вартість українських сигарет наблизиться до позначки в 50 грн. А ось ціна імпортної пачки преміумкласу зросте майже до 66,8 грн. Сигарети середнього класу коштуватимуть до 58 гривень.

Наші високопосадовці вважають, що підвищення акцизів на тютюнові вироби сприяють збільшенню податкових надходжень та зниженню кількості курців. Зокрема, тільки за 10 місяців 2020 року показники всього 2019-го за обсягами зібраного з сигарет акцизу вже досягнуті. А ось про кількість людей, які кинули палити через зростання цін, ні урядовці, ні депутати не повідомляють.

А ще з січня 2021 року зросте ціна стіків для нагрівальних пристроїв типу IQOS і рідини для електронних сигарет. Верховна Рада вирішила вирівняти акцизи на всі сигарети, в результаті податкове навантаження на один хітс складе 1,45 грн. У 2020 році курці IQOS платили 34 копійки податків з кожної сигарети. Підвищення акцизу може ще більш істотно вплинути на вартість пачки стіків.

Територіальні органи Державної податкової служби вже отримали понад 216 млн штук марок нового зразка, замовлених виробниками.

Можна прогнозувати, що вже найближчим часом зросте контрабанда сигарет з Молдови, Білорусі та Росії, а ще власники дач почнуть вирощувати тютюн на своїх присадибних ділянках. Це поки що не заборонено. Тож виробники курильних трубок можуть нарощувати виробництво.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,233