Скільки коштує гектар землі під Києвом?

today 18.10.2021 query_builder 13:53 remove_red_eye 206 bookmarks Новини

Майже 7 мільйонів громадян України – землевласників, отримали повноцінне право володіти, розпоряджатися та господарювати на своїй землі. 28 тисяч угод, 70 тисяч гектарів, майже 44 тисячі гривні за гектар, – такі результати ринку землі за 100 днів заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики, пише «Український інтерес».

– Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях сільгосппризначення, то середня вартість одного гектара станом на 9 жовтня становить 43879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 гектар для ведення товарного сільгоспвиробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тисячі, у другому – 33 тисячі, – підкреслив Р. Лещенко.

Міністр зауважив, що ціна в понад 40 тисяч гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно.

– Безумовно, в нас у показниках є, наприклад, Київська область, де середня ціна становила 240 тисяч гривень за гектар. Це земля, яка не використовується для сільгосппотреб. Це є абсолютно нормально, тому що місто Київ та навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не під сільгоспцілі, – пояснив Роман Лещенко.

Також міністр додав, що в цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,226