Скільки коштують перші кавуни

today 13.07.2021 query_builder 10:51 remove_red_eye 448 bookmarks Новини, Шопінг

Через несприятливі погодні умови сезон кавунів цього року почався майже на два тижні пізніше, ніж торік, але на цьому тижні на українському ринку в продаж надійшли перші партії кавунів ранніх сортів. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Фермери бідкаються, що дощ і град навесні завдали істотної шкоди врожаю баштанних. При цьому деяким виробникам навіть довелося заново пересівати площі під кавунами.

Нині реалізацію кавунів ведуть поодинокі виробники з Херсонської області. Ціни на перші партії кавунів озвучуються на рівні 9-12 грн/кг, що в середньому в 2,7 рази дорожче, ніж в аналогічний період торік. Розпочати сезон з настільки високих цін українським баштанникам дозволила обмежена пропозиція цієї продукції на ринку. Для порівняння: в 10 числах липня минулого року ціна на кавуни в Україні варіювалася в діапазоні 3-5 грн/кг, але пропозиція була більш ніж достатньою, і ціни інтенсивно знижувалися.

Зараз же більш масово вийти на ринок з місцевими кавунами виробники планують після 20 липня. Як правило, пік сезону ґрунтового кавуна в Україні припадає на середину серпня і тоді ціни в цьому сегменті починають різко знижуватися. У поточному сезоні виробники планують утримувати ціни на досить високому рівні, оскільки баштан довелося пересівати, тому на сьогоднішній день досить складно сказати, коли в Україні почнеться пік масових поставок кавуна з відкритого ґрунту.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,230