Скільки людей мешкає в Україні?

today 24.01.2020 query_builder 10:21 remove_red_eye 217 bookmarks Новини

В Україні без урахування окупованих територій та громадян, які живуть за кордоном, станом на 1 грудня 2019 року живе 37 мільйонів 289 тисяч осіб, заявив на брифінгу міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет, повідомляє Українська правда.

"37 мільйонів 289 тисяч осіб наявного населення на території України. На жаль, ця сума не включає тих людей, які постійно мешкають за кордоном та на окупованих територіях. Це та кількість людей, яка фізично перебуває на території України станом на 1 грудня 2019 року", - зазначив міністр.

Нині в Україні жінок дещо більше, ніж чоловіків: 20,01 млн жінок, 17,28 млн чоловіків.

Для оцінки чисельності населення України використовували три методи і всі вони дали приблизно однаковий результат з різницею 2,86%.

Перший метод комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри).

У Кабміні уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої).

Згідно другого методу для оцінки взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Також черпали дані Держстату та держреєстрів.

Третій метод - реєстровий.

Це знеособлені дані з державного реєстру фізичних осіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім в уряді почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Також враховано дані з народжуваності/смертності, еміграції та імміграції.

Дубілет висловився проти проведення традиційного перепису в 2020 році, але дискусії з цього питання в уряді ще тривають.

Всеукраїнський перепис населення планували провести в період з 10 листопада по 23 грудня 2020 року.

92 запитів за 0,240