Скільки ОТГ буде в районі?

today 14.05.2020 query_builder 09:28 remove_red_eye 390 bookmarks Новини

Ще 16 квітня цього року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №2653, який нині знаходиться на підписі президента. Тож Кабмін вже має можливість завершити процес створення об’єднаних територіальних громад, який затягнувся, по усій країні до місцевих виборів, які, не зважаючи на коронавірус, все ж, мабуть, відбудуться у жовтні цього року.

Представники Кабінету Міністрів та асоціацій органів місцевого самоврядування за участі експертів узгодили позиції з питань формування перспективних планів усіх областей. Уряд вже затвердив 17 перспективних планів формування територій громад, а протягом декількох тижнів розгляне усі інші. Київщина у цьому плані поки що пасе задніх.

«Сьогодні ми завершили обговорення перспективних планів. Ці дискусії тривали і в регіонах, і на центральному рівні від початку процесу об’єднання громад у 2015 році. Обговорення значно активізувалися наприкінці минулого і на початку цього року, коли ми впритул наблизилися до чергових місцевих виборів. Чи змогли ми за це час почути усіх: мешканців громад, місцеве самоврядування, експертів, народних депутатів? Сподіваюсь, що так. І це дає нам змогу приймати обґрунтовані рішення. Чи змогли врахувати усі побажання? Звичайно, ні. Коли пропозиції суперечили методиці формування громад і критеріям майбутньої спроможності, нам доводилося шукати інші варіанти. Безперечно, фінальні плани не можуть влаштовувати усіх на 100 %, бо думок і інтересів тут дуже багато. Для нас важливо, щоб майбутні громади мали ресурси для розвитку, мали можливість надавати доступні і якісні послуги людям. Готуючи фінальні рішення, ми орієнтувалися в першу чергу саме на це», - сказав під час узгоджувальної онлайн-наради заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода.

Що стосується Києво-Святошинського району, то поки що, як ми бачимо на мапі, тут планується створити вісім спроможних ОТГ: дві міські – Боярська та Вишнева, Чабанівська селищна та п’ять сільських: Білогородська, суперпотужна Борщагівська, Гатненська, Дмитрівська та Феодосіївська.

Будемо сподіватися, що вже наприкінці травня – на початку червня ми чітко знатимемо кількість об’єднаних тергромад, села, які в них входять, їх центри, адже до місцевих виборів залишилося зовсім мало часу.

92 запитів за 0,236