Скільки підприємств готові вийти на роботу

today 15.04.2020 query_builder 07:55 remove_red_eye 65 bookmarks Новини

Згідно з результатами експрес-опитування, проведеного на початку квітня Європейською Бізнес Асоціацією серед 122 учасників, 50% респондентів підтримують послаблення обмежувальних заходів в країні. При цьому 23% переконані, що слід залишити чинні обмеження у повному обсязі. Для вивчення динаміки настроїв бізнесу Асоціація періодично проводить опитування серед членських компаній щодо їх реакції на ситуацію в країні та дії влади. У квітні 50% опитаних вважають запроваджені заходи обґрунтованими, зважаючи на нинішню ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% - м'якими та ще 7% виступають за те, щоб їх посилити, повідомляє Buildportal.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, 83% підприємств нині працюють дистанційно, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% відправили працівників у оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат працівників. Водночас кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку у даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

"Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій та робить все, аби підтримати своїх співробітників. Проте результати опитування демонструють, що в деяких компаніях вже закінчується "запас міцності", і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу та запустить процес виходу з жорсткого карантину," - коментує Анна Дерев'янко, представник Асоціації.

До речі, 59% опитаних готові вже зараз відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це передбачатиме зниження доходу. Найголовніше, на думку бізнесменів, - це покращення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості, встановлення чітких правил карантину та контроль за їх виконанням, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. А ще бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були вимушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

92 запитів за 0,278