Служба безпеки України викрила на Київщині осередок міжнародної терористичної організації (є відео затримання)

today 11.02.2021 query_builder 12:42 remove_red_eye 717 bookmarks Новини

На Київщині СБУ викрила осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Його лідером є бойовик, що перебуває у розшуку в одній з країн Східної Європи за участь у бойових діях у Сирії. У 2019 році за підробленими документами він прибув в Україну і підібрав групу «однодумців», усі учасники якої є іноземцями, інформує сайт Служби безпеки України.

Встановлено, що учасники осередку підробляли паспорти громадян України та Росії та легалізували на території нашої країни вихідців з країн Близького Сходу та Центральної Азії. Частина з них є діючими бойовиками терористичної організації. За задумом лідерів «Ісламської держави», вони мали «відсидітись» в Україні після скоєних злочинів. А ще фігуранти поширювали літературу екстремістського характеру серед потенційних прихильників.

Проведено дев’ять обшуків за адресами тимчасового проживання та переховування фігурантів справи. Під час слідчих дій вилучено засоби ураження, зокрема: вибухонебезпечну речовину із вмістом тротилу, гранату Ф-1, вісім гранатометних пострілів, іноземну валюту, банківські картки, чернетки із записами фінансових переказів до Сирії.

У підозрюваних виявлено символіку міжнародної терористичної організації «ІД», релігійно-екстремістську літературу автора, причетного до вербування бойовиків. До матеріалів кримінального провадження слідством також долучено задокументоване листування учасників осередку із бойовиками «ІД» за кордоном. У ній зловмисники обговорювали повернення у Сирію для участі у бойових діях.

Розслідування проводилося у межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Слідчо-розшукові дії тривають.

Фото та відео із сайту СБУ

ВІДЕО ЗАТРИМАННЯ

92 запитів за 0,236