Сьогодні день Апостола Андрія Первозванного

today 13.12.2021 query_builder 06:55 remove_red_eye 217 bookmarks Новини

13 грудня в церковному календарі – день Апостола Андрія Первозванного. За легендами Андрій Первозванний народився в місті Вифсаїда в регіоні Галілея (нині північний Ізраїль) в родині простого рибалки. Ще юнаком він вирішив не одружуватися і присвятити себе Господу. Саме він став першим послідовником Спасителя (саме тому його назвали Первозванним). Згодом Андрій привів до учнів Ісуса свого брата – святого апостола Петра. Андрій, разом з іншими учнями, всюди слідував за Христом. Він бачив всі його чудеса, страждання і воскресіння, інформує ТСН.

Андрій Первозванний був наділений здатністю зцілювати будь-які хвороби. Тому слава про його чудеса йшла далеко попереду нього. Коли святий був в селищі Патри, правитель Егіат, який проповідував язичництво, наказав стратити Андрія, розіп’явши його на хресті. Щоб страждання продовжувалися якомога довше, Первозванного вирішено було прив’язати так, щоб його тіло утворило букву “Х”. При цьому цвяхів не вбивали, а руки та ноги перев’язали мотузками.

13 грудня віруючі обов’язково відвідують храм. Перед іконою моляться незаміжні дівчата, бо вважається, що святий дарує сімейне щастя. День Апостола Андрія Первозванного називають одним з найцікавіших і найбільш таємничих. Це пов’язано, перш за все, з ворожіннями, які церква не вітає.

До слова, талісманом людей, народжених 13 грудня, є альмандин. Це найміцніший мінерал з сімейства гранатів. Відрізняється яскравим, насиченим кольором. Вважається, що альмандин дарує своєму власнику щастя, допомагає покращити стан нервової системи. Тому його корисно носити літнім людям, які втратили сенс життя.

Сьогодні не рекомендується шити, ткати, прясти, займатися різним рукоділлям, щоб не накликати біду. Бажано також не влаштовувати гучних гулянь з алкоголем. У цей день в народі було прийнято гадати, але церква не дозволяє це робити ніколи, особливо в свято.

Все ще триває Різдвяний піст, тому не можна вживати молочні, м’ясні продукти та яйця.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

йде сніг і не тане - лежатиме ще 110 днів;

сніг не випав - зима буде теплою;

сильний мороз - бути гарному врожаю;

немає опадів і світить сонце – холоди скоро закінчаться;

вода тиха – зима буде хороша, а галаслива, то почнуться тріскучі морози, хуртовини й бурі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,226