Сьогодні день ікони Пресвятої Богородиці та подвижника Романа

today 10.12.2021 query_builder 08:33 remove_red_eye 223 bookmarks Новини

Православна церква 10 грудня вшановує пам'ять чудотворця подвижника Романа Антіохійського. Інші назви свята: "Зимове знамення", "Романів день", "Домочадців день". Йому молилися про позбавлення безпліддя. Цей преподобний мав дар чудотворення, допоміг свого часу багатьом жінкам народити дітей, повідомляє УНІАН.

Також сьогодні відзначається свято на честь одного з найбільш шанованих в православ'ї образів - ікони Пресвятої Богородиці, іменованої "Знамення". На ній зображується образ Божої Матері з піднятими молитовно руками і зображенням Немовляти на грудях.

Вперше про чудеса, творені іконою, стало відомо у 12 столітті, коли війська князя Андрія Боголюбського взяли в облогу Великий Новгород. За переказами, на третю ніч облоги архієпископ Новгородський почув голос, який велів йому винести з церкви Спаса Преображення ікону Пресвятої Богородиці та обнести нею фортечну стіну. Одна зі стріл, випущених ворогами, вразила лик Божої Матері, і з її очей полилися сльози. В цей час вороже військо охопив жах, бійці кинули зброю і стали спішно відходити від міста. Незабаром після цієї події у Новгороді встановили святкування на честь ікони.

Сьогодні не можна в'язати і шити. Не варто впускати в будинок бідних і немічних. Є повір'я, що тоді відразу після їх приходу почнуться бідність і хвороби.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

зоря яскраво-червона - буде вітряно;

пічний дим стелиться по землі - чекайте відлигу, а якщо стовпом вгору йде - будуть морози;

якщо на небі зірки яскраво горять, то буде мороз, тьмяно – відлига;

багряна зоря – до сильного вітру;

корови сопуть і пирхають – до морозу;

ліс сильно шумить або горобці весело цвірінькають – до потепління;

якщо в грудні зловилася щука з ікрою, то квітень буде дощовим.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,230