Сьогодні день Іллі-громовержця

today 02.08.2021 query_builder 08:39 remove_red_eye 142 bookmarks Новини

Сьогодні, 2 серпня, у православній церкві вшановується пам’ять святого пророка Іллі, який жив у IX столітті до нашої ери і був відомий як ревний християнин, активно боровся з ідолопоклонством.

Саме пророк Ілля був узятий живим на небо – про це сказано в Біблії. Так, Ілля вирушив до Бога на вогненній колісниці, після чого його стали називати громовержець. В день його пам’яті влаштовували хресний хід і молилися про дощ, повідомляє glavcom.ua.

Працювати в день Іллі небажано, оскільки існувало вірування, що святий може покарати людину неврожаєм і хворобами. Наші пращури вважали, що 2 серпня на білий світ виходять всі гади і дикі тварини, а тому, намагалися не випускати худобу на пасовище.

Була поширена прикмета, згідно з якою не можна впускати в будинок кішок і собак – це може залучити блискавку, яку селяни дуже боялися.

В Ільїн день купатися не можна. Вважалося, що за тиждень до свята і після нього купатися небезпечно, тому що водяний або русалка можуть утягнути в воду.

У цей день намагайтеся рідше дивитися в дзеркало. Особливо це попередження стосується літніх і хворих людей – поганий вплив задзеркалля.

Не рекомендують також бігати вулицею, голосно говорити, співати, кричати, стріляти.

Народні прикмети і традиції:

щоб позбутися від пристріту, треба умитися дощем в Ільїн день;

на Ільїн день до обіду ще літо, а після обіду – осінь;

в Ільїн день вовчі нори відкриваються;

нечиста сила на Іллю, боячись вогненних стріл пророка, перетворювалася в різних тварин – лисиць, зайців, кішок, собак тощо.

З цієї дати зазвичай починається сезон дощів.

2 серпня День янгола відзначають: Ілля, Савва, Олександр, Олексій, Єгор, Іван, Микола, Сергій.

Фото із сайту glavcom.ua

92 запитів за 0,283