Сьогодні день пам’яті митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра

today 03.01.2022 query_builder 09:08 remove_red_eye 312 bookmarks Новини

3 січня в церковному календарі – день пам'яті митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра. Народився майбутній митрополит на Волині в досить благочестивій християнській родині. Ще в юнацтві прийняв постриг. Пізніше покинув монастир, щоб заснувати свою обитель. Прославився завдяки великій кількості подвигів, повідомляє сайт ТСН.

1308 року патріархом Константинопольським Петро був зведений на руську митрополію. Це були нелегкі часи для митрополита, протягом яких йому довелося під татарським ярмом переконувати людей сповідувати слово Христа та берегти свою релігію. Помер Петро 1326 року.

Також 3 січня – день пам’яті святої мучениці Іуліанії. Народилася свята в Никодимії в сім’ї язичника. Коли дівчинці було 9 років вона усвідомила всю силу та мудрість християнства і таємно прийняла Хрещення. В той же час її силою заручили. В день свого весілля Іуліанія відмовилася виходити заміж. За це її жорстоко побив батько і віддав на суд єпарху, який і був нареченим дівчинки. Він вмовляв дівчину вийти заміж, а за це він не буде просити її змінити віру. Але Іуліанія була непохитною.

Святу довгий час катували, але її рани відразу зцілювалися, а тіло наповнювалося новими силами. Жінки та чоловіки, які бачили це диво, відразу увірували в Христа. Їх, як і мученицю, було страчено.

Цього дня на Русі господині намагалися відлякувати від своєї оселі нечисту силу. Для цього на видних місцях кімнат клали срібні вироби.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо снігу багато, то буде гарний урожай;

вважалося, який 3 січня день, таким буде вересень;

якщо снігу небагато, а надворі холодно, літо буде посушливим і спекотним;

в лісі ще довго чується відлуння – скоро будуть морози;

якщо до 3 січня ще не випав сніг, чекайте тяжкого і не врожайного року;

світанок яскраво-червоного кольору, скоро почнеться заметіль;

у повітрі в’ються ворони та галки, скоро почнеться сніг, а якщо вони сідають на землю – буде відлига, розмістилися на верхівках дерев – до сильного морозу.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,185