Сьогодні день пам’яті преподобного Івана Мовчуна, святого пророка Софонія та преподобного Сави Сторожевського

today 16.12.2021 query_builder 07:57 remove_red_eye 651 bookmarks Новини

Сьогодні день пам’яті преподобного Івана Мовчуна. Своє прізвисько святий отримав через те, що довгий час притримувався обітниці мовчання. Після цього Господь наділив його даром зцілювати молитвою будь-які хвороби.

Іван народився 454 року у родині воєначальника. Ще в дитинстві хлопчика захопило Святе писання. Коли його батько помер, то більшу частину свого приданого Іван роздав біднякам. Інші гроші пішли на будівництво храмів. Сам же чоловік оселився в Колонійській Церкві. Згодом там він став єпископом, повідомляє ТСН.

Після смерті правителя у місті змінюється очільник. Він намагався постійно втручатися в справи Церкви. Саме через це Іван вирішує усамітнитися в келії лаври Сави Освяченого на цілих 4 роки. Потім він ще 9 років живе самітником у пустелі. Коли Іван отримав дар зцілення, то вернувся до людей. Прожив 104 роки і помер спокійною і тихою смертю.

Також 16 грудня – День пам’яті святого пророка Софонія. Найбільше його передбачення – Страшний суд і кінець світу, які він пророкував ще за 600 років до народження Ісуса Христа.

Від самого дитинства хлопчик жив за християнськими правилами. Він часто бачив Бога, розмовляв з ним і розумів його одкровення. Вже дорослий Софоній побачив одного разу видіння про розорення Єрусалиму та примусове розсіювання юдеїв по світу. Він почав закликати оточення повернутися до Господа, щоб таким чином врятуватися від Страшного суду.

А ще сьогодні День пам’яті преподобного Сави Сторожевського. За своє життя він став одним з перших послідовників Сергія Радонезького. Кажуть, що навіть після смерті ігумена від його останків випромінювалася цілюща сила.

Життя Сави є чудовим прикладом смиренності, духовності і віри в Бога. За ці якості його призначили ігуменом обителі Успіння Божої Матері, а потім – у Сергієвій Лаврі. Там він справедливо і мудро правив цілих 7 років.

Талісманом людей, народжених 16 грудня, є нефрит. Людині цей камінь знайомий ще з часів неоліту. У бронзовому віці нефрит використовували для створення міцної зброї, амулетів та різного приладдя. Особливо сильно камінь шанували в давніх культурах Тибету, Китаю, Єгипту, Монголії. Наприклад, китайці вірили, що нефрит є символом гармонії та чистоти.

Цього дня зранку дівчата намагалися подивитися у люстерко. Вважалося, що там можна побачити свою долю. Наші предки 16 грудня намагалися поводитися тихо і не кричати. Вони вірили, що нечиста сила може відібрати голос. Також вірили, що якщо цього дня помовчати, то всі нещастя та негаразди підуть геть. Віряни завжди вирушали до храму і там мовчки молилися перед іконою преподобного Івана Мовчуна. Вважалося, що така молитва може зцілити навіть важкохвору людину.

Сьогодні не можна сваритися і кричати одне на одного. Намагайтеся не співати голосних пісень, а провести цей день в спокої та тиші. 16 грудня заборонялося голосно розмовляти, святкувати, веселитися. Не давайте обіцянок. Не варто займатися самолікуванням та ігнорувати проблеми зі здоров’ям. Також в цей день забороняється вживати алкоголь та жирну їжу.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо зорі світять яскраво, то буде заметіль;

16 грудня пташки голосно співають – до відлиги;

якщо на землі вже лежить сніг, то наступного року буде поганий урожай;

якщо 16 грудня птахи низько літають, очікуйте негоди.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,249