Сьогодні день пам’яті преподобного мученика Стефана Нового та святителя Феодора

today 11.12.2021 query_builder 09:07 remove_red_eye 240 bookmarks Новини

11 грудня в церковному календарі день пам’яті преподобного мученика Стефана. Народився святий мученик і сповідник в 715 році і проживав в Константинополі. У той час у Візантії вчення іконоборців стало досить популярним. На офіційному рівні заборонялися ікони, а християн, які їх зберігали, виселяли з країни, повідомляє ТСН.

Сім’я Стефана тримала вдома ікони, тому вони мусили переховуватися. А сам Стефан ще в юнацькому віці вирішив піти до блаженного самітника Іоанна, який жив на горі святого Авксентія. Через деякий час там утворилася обитель і її ігуменом став Стефан. Імператор, дізнавшись про монастир і той факт, що в ньому дуже шанують ікони, наказав заарештувати ігумена.

Стефана схопили і відправили на один з віддалених островів. Навіть там святий зібрав навколо себе групу вірних учнів. Тоді його вирішили разом з іншими християнами посадити до в’язниці. Проте в темниці він створив свій монастир і люди приходили до сповідника з проханням помолитися за них.

Імператор злякався, що народ зустріне суд над Стефаном протестами, а тому підіслав до нього найманих убивць. Існує легенда, що в день смерті ігумена над Константинополем нависла чорна хмара і почалася буря.

Ще 11 грудня православною церквою вшановується пам’ять святителя Феодора Ростовського. Він був племінником і учнем преподобного Сергія Радонезького. Коли йому було 12 років, хлопчик пішов на виховання до Радонезького ігумена. В той же час він приймає постриг і нове ім’я – Феодор. Хлопець швидко зростає в духовному плані і в Троїцькій обителі приймає сан священника. Згодом його благословляють на вибір місця для нової обителі.

Святителю сподобалося місце біля містечка Симонове на березі річки і саме тут він побудував церкву на честь Різдва Богородиці. Потім тут відчинив свої двері монастир, ігуменом якого став Феодор. Його чернечі подвиги і глибокий розум допомогли здобути загальну любов.

1381 року святитель подорожував до Києва, а 1383 року був в Константинополі. Святитель також був хорошим іконописцем і за своє життя написав чимало ікон. Помер Феодор 1394 року.

Талісманом людей, народжених 11 грудня, є тигрове око. Вважалося, що цей камінь має сильні магічні властивості. Наприклад, він вміє берегти господаря від негативної енергетики, темних сил. Езотерики переконані, що тигрове око допомагає своєму власнику стати сильнішим, захистити від нерозважливих трат. Народжені 11 грудня дуже люблять синій колір. Вважається, що на них чекає дивна та чудова доля.

Цього дня намагайтеся не сваритися, краще залишатися розсудливим і спокійним. Ввечері не варто прибирати дім, щоб не святкувати Різдво з нечистю. Намагайтеся не займати нічого своїм сусідам, бо віддасте своє щастя. 11 грудня категорично забороняється завдавати будь-якої шкоди сойкам, бо порушників чекає лихо.

Збереглися такі народні прикмети і традиції:

дивилися, який сьогодні день: якщо плюсова температура, то скоро будуть сильні морози;

якщо прилетіла до вікна сойка і кричить – це хороший знак;

вважалося, що якщо 11 грудня піти за сойкою, то вона покаже дорогу до щастя;

якщо ворони літають по небу – скоро почнеться снігопад, а якщо сидять на землі – то буде відлига;

11 грудня щось бряжчить в колодязі – до багатства.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,230