Сьогодні день пам’яті священномученика Ігнатія Богословця

today 02.01.2022 query_builder 13:21 remove_red_eye 463 bookmarks Новини

Сьогодні, 2 січня, - день пам’яті священномученика Ігнатія Богословця. Він прийняв смерть за Ісуса Христа і врятував тим самим інших християн від страти.

Легенда розповідає, що в дитинстві Ігнатій побачив Спасителя. Після цієї зустрічі маленький хлопчик почав постійно молитися, прославляти його ім’я в усіх своїх промовах. Через деякий час він став учнем Івана Богослова, а вже в зрілому віці зайняв місце єпископа Антіохійського. Під час кожної своєї проповіді він зміцнював душі вірян закликами не боятися смерті від язичників, повідомляє сайт ТСН.

Після того, як імператор Траян отримав перемогу над скіфами, він приказав принести язичницьким богам жертви. Ігнатій відмовився цей наказ виконувати, за що його направили до Риму, щоб там, на арені цирку, стратити.

Тіло святого роздерли на арені цирку дикі звірі, проте його серце залишилося недоторканим. Очевидці стверджували, що на його внутрішній стороні був напис “Ісус Христос”.

Цього дня наші предки кололи свиней на Різдво. На Закарпатті навіть сьогодні існує повір’я: “Браття, завтра Ігнатія. Хто має свині, най ріже нині”. Вірили, якщо свиню зарізати в інший час, то м’ясо до Різдва зіпсується.

Поодиноко на українських землях побутували різні ворожіння зі свинячими нутрощами. Головною їх метою було передбачити погоду та врожай.

Жінки 2 січня намагалися виготовити особливе обрядове печиво, потім обов’язково прибирали в хаті, а чоловіки в цей час заготовляли дрова та лагодили сани. Хлопці збиралися разом, щоб вивчити різдвяні колядки.

Дівчата теж збиралися на вечорниці, виготовляли прикраси. Особливо популярними були “голубці” в вигляді птахів. Для того, щоб їх створити, брали яєчну шкаралупу, робили два отвори по бокам та просовували в них кольоровий папір. В наших предків фігурки птахів символізували сонце.

Талісманом людей, народжених 2 січня, є рубін. Цей камінь був відомий ще з давніх часів і носив тоді назву яхонт. А ось індійці називають рубін “Ранта Радж”, що в перекладі означає “Цар самоцвітів”. Здавна вважалося, що цей камінь відрізняється силою зцілювати від багатьох хвороб.

Сьогодні забороняється прати та прясти. Серед наших предків існувала традиція, що 2 січня не можна виходити на вулицю, щоб не захворіти. Також сьогодні не можна погано думати про інших та лихословити. 2 січня намагайтеся не відмовляти тим, хто потребує допомоги. Заборонялося також купатися, щоб не змити щастя.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо хмари йдуть проти вітру, скоро почнеться снігопад;

сині хмари означають, що буде тепло, а білі — на сильний вітер;

якщо 2 січня вечірня зоря рожева, а вранці сіро та похмуро — день буде ясним з легким вітерцем, а якщо зоря яскраво жовта, то погода буде сухою, але сильно вітряною;

якщо іній на деревах, то погода ясною буде;

якщо вночі видно зорі, цього року можна чекати гарний врожай;

яка погода 2 січня, такою вона буде також в серпні: якщо на вулиці хуртовина — буде холодно і багато дощів, а якщо ясно і мороз — буде спека.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,179